te maken, is er isoleerband omheen geplakt. Het ondervlak van de vullingsbus is voorzien van een opening, die met een kurken stop gesloten is; voor het gebruik moet de stop afgenomen worden. Het apparaat bezit geen ventielen, de schadelijke ruimte bedraagt 1 Liter. De bus is gevuld met houtskool-korrels (5 a 7 c. M. in diameter), waarvan fijne kooldeeltjes dikwijls loslaten en nage noeg ongehinderd de ademhalingsorganen bereiken. Het masker kan in opgevouwen toestand in een aan een draag band hangende metalen bus geborgen worden, welke over de vul lingsbus geschoven wordt. Respirator des Berginstituts model A. Het maskerdoek is gelijk aan dat van het Selinski-Kummant model, behalve dat het de neus mist. De vensters zijn iets kleiner, ovaal van vorm en eveneens van glas. De vullingsbus is 13 c. M. lang, heeft een grondvlak groot 5 bij 10 c.M. en bezit afgeronde hoeken. In den bodem is geen opening aangebracht, daarentegen zijn in het bovenvlak twee openingen gemaakt. Een blikplaat, welke vertikaal door het mid den van de bus loopt tot op 1 c. M. van den bodem, verdeelt den inhoud in twee vakken, welke bij het grondvlak met elkaar cor- respondeeren. De lucht stroomt door de eene opening van het deksel in het eene vak naar beneden, vandaar door het andere vak naar boven en treedt door de tweede opening in het bovenvlak uit in de gummislang, die naar den mond voert. Het benedenste einde der rubberbuis sluit dus op een der openingen van de bus, 758

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 36