Zeer positief luiden hun reglementen over de luchttactiek. Zoo zegt punt 7 van het voorschrift over Employment of Combined Air Force: A. S. T. S. E. o. c. A. 7. The first aim of the air force comman der is to gain command of the air, consequently the first effort should be centered on the destruction or neutralisation of the hos tile air force. Daartoe heeft elk veldleger de beschikking over 1 attack wing welke een integreerend deel jdaarvan uitmaakt en bestaat uit1 attack group. 2 pursuit groups (d.w.z. 168 1-zitsjagers). Punt 9 ten 4e van ditzelfde voorschrift zegt: 9/4. During the first phase of operations of air forces in any campaign it is essential that the elements of hostile air force be attacked in such order as to most effectively hinder the enemy aerial operations. Normally this will be as follows: le. Pursuit. 2e. Bombardment. 3e. Attack. 4e. Observation. Men beschouwt dus den vijandelijken jachtvliegdienst als het voornaamste doel, waarmede men het eerst moet afrekenen. Citeeren wij tot slot nog punt 38/j. dat luidt A. S. T. S. Pursuit. 38jPursuit aviation is the only means of forcing a decision in aerial combatconsequently, it must operate offensively in all tactical operations. Dat de Amerikanen voor het luchtgevecht alleen 1-zitsjagers zul len inzetten, is na het voorgaande voldoende duidelijk. Frankrijk. Gaan wij eens neuzen bij de Franschen, dan vinden wij in het le deel, le hoofdstuk, le artikel van het luchtvaartreglement: „Het hoofdvereischte voor de superioriteit in de lucht, voor het z. n. meesterschap der lucht, bestaat in den inzet, gedurende een bepaalden tijd en op een bepaald front, vaneen krachtiger jacht vliegdienst dan die van den vijand. Door onophoudelijk de lucht strijdkrachten van den vijand aan te vallen en hem ernstige ver liezen toe te brengen zal de jachtvliegdienst zich op de meest af doende wijze van zijn opdracht kwijten." Hier zien wij dus ook den nadruk leggen op het offensief. Ech ter loopen de meeningen uiteen wat betreft het gebruik van 1- of 2-zitsjagers. Tot nu toe is de Fransche jachtvliegdienst uitsluitend uitgerust met 1-zitsjagers, waarvan o. a. de Gourdou-Leseurre en de Nieuport-Deiage de laatste types fourneeren. Echter waren op den laatsten Parijschen Salon een 4-tal 2-zitsjagers geëxposeerd als proefvliegtuigen voor den militairen vliegdienst. De gegevens over deze toestellen zijn zeer onvolledig, hetgeen aanleiding is tot 784

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 62