Patjols met steel 36 Infanterie schoppen met steel 36 18 (2) Oefenkapmessen 10 10 Deze hoeveelheid gereedschap is onvoldoende, om de infanterie in staat te stellen, de bovenomschreven werkzaamheden in 3 dagen tijd uit te voeren; daartoe zou voor 2 compagnieën in totaal be schikbaar moeten worden gesteld 40 handbijlen 160 kapmessen 50 pikhouweelen 10 aksen 6 koevoeten 20 handzagen 18 sleggen 40 klauwhamers 18 houten hamers 2 meetbanden 120 patjols 40 meterlatten 140 schoppen 300 M' touw van 2 cm middellijn, zoodat alsnog een aanvulling noodig is van 12 handbijlen 140 kapmessen 12 pikhouweelen 10 aksen 5 koevoeten 20 handzagen 48 patjols 40 klauwhamers 68 schoppen 2 meetbanden 40 meterlatten 300 M' touw van 2 cm middellijn. Deze aanvulling kan geschieden door aanvraag uit den reserve- voorraad van één der genie bewaarplaatsen of uit den park- voorraad van het Bataljon Genietroepen. Bovenstaande hoeveel heden zijn natuurlijk niet bindend (men kan ook wat meer gereedschappen gebruiken of met wat minder volstaan), en dienen hier slechts om de gedachte te bepalen. De organiek beschikbare hoeveelheid gereedschappen der secties zware mitrailleurs kan voldoende worden geacht om de vermelde werkzaamheden in 3 dagen tijd te verrichten. Dit opstel met de bijbehoorende teekeningen kan natuurlijk niet in den voor de examenopgave beschikbaren tijd van 2 uren worden geleverd. Ei zij dan ook vooral de aandacht op gevestigd, dat veel van het bovenstaande bij de beantwoording van de exa menvraag achterwege kon blijven, zoo was niet gevraagd het vermelde omtrent de volgorde van de uitvoering der werkzaam heden, de verdeeling van het aantal man-uren, en de benoodigde hoeveelheden materialen en gereedschappen. Van fig. 2 behoefde slechts een plattegrond van één brigadevak te worden gegeven (zijnde een schetskaart van ongeveer 8 X 8 cm omvang), fig 3 was evenmin gevraagd, terwijl eindelijk slechts één der beide figuren 4 en 5 geteekend behoefde te worden. 824 Bij mobilisatie de helft, benevens 2 koevoeten per bataljon mede te voeren in den bagagetrein. (2) Worden meegevoerd in den gevechtstrein.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 12