Ook de Vereenigde Staten schenken de volle aandacht aan de kustverdediging. We lezen daarover in het voorschrift A. S. T. S. Employment of combined aircraft. 9/f/l The first mission of the airforce units operating in defence of the coast is to prevent the approach of hostile naval and airforces. This can be accomplished most efficiently only through the combined and properly coordinated use of pursuit, bombardment and attack aviation. 9/f/2. Operations of any magnitude against our coast will be accompanied by aggressive operations of hostile airforces to neutralize the defensive airforces. Therefore the first objective of the defending airforce in such situations is the hostile air- force which may operate from advance airdromes, aircraft-carriers or the surface of the sea. The objective of next importance in cludes those surface vessels which are the greatest menace to our naval and land forces. 9/2. By throwing the full strength of the airforce against the opposing airforces at the start of hostilities an advantage may be gained which will quickly lead to the defeat or annihilation of the enemy. En dat het jachtvliegtuig hierbij de eerste rol toebedeeld krijgt, blijkt uit het reeds eerder aangehaalde punt, 9/e/4, dat aangeeft dat de vijandelijke jachtvliegdienst het eerst moet worden aan gevallen, hetgeen uitsluitend middels jagers kan geschieden. Na de weergave der ten opzichte van den jachtvliegdienst in de verschillende landen heerschende opvattingen, zal het duide lijk zijn dat een eventueele aanvaller zeer waarschijnlijk rijk met jagers toegerust hier zal komen opdagen. Immers zou hij, dit verzuimende, gevaar loopen tegenover een hem afwachtende goed van jagers voorziene luchtmacht, in het inleidende luchtgevecht ter verwerving van het meesterschap der lucht, het onderspit te delven, hetgeen zijn verdere plannen in ernstig gevaar zou kun nen brengen. Heeft hij zijn tegenstander overschat en vindt hij dezen slechts zwak of in het geheel niet met jagers toegerust tegenover zich, welnu dan nog zullen zijn jagers door het bestrijden van alle andere vliegtuigsoorten hun volle rendement opleveren, temeer waar hun aanwezigheid alleen hem het meesterschap in de lucht heeft bezorgd. Landing. Trachten wij voor ons doel ter illustratie eens een concreet geval te stellen, en wel dat van een voorgenomen (vijandelijke) landing op Java's kust De actie zullen wij daarbij onderscheiden in drie fasen en wel: le. De actie voorafgaande aan de landing. 2e. De actie tijdens de landing. 3e. De actie na geslaagde landing. 839

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 27