887 10. OVERZICHT BU1TENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. The Army Quarterly Juli 1927. Het nummer opent meteen bekroonde prijsvraag van de hand van kapitein Clarke, over liet volgende onderwerp. Voor oogen houdende de geboden noodzakelijkheid van de grootst mogelijke, met de veiligheid vereenigbarebeperking op de jaarljkschc uitgaven voor de strijdkrachten, hoe kan dan het best tegemoet gekomen worden aan de werkelijk militaire eischen, welke de rijksverdediging stelt". De titel belooft meer dan de schrijver geeft. Een volgend opstel dat aandacht verdient is getiteld „An experimental platoon organisationvan captain Wardle. De organisatie van de compagnie en de sectie platoon) wordt besproken en natuurlijk inzonderheid de indeeling van de automatische wapens (zie over dit onderwerp ook I. M. T. blz. 455, 554, 636, 716). Schrijver bespreekt de sectie bij het ontmoetingsgevecht, in de ver dediging, in de spits van de voorhoede en bij de voorposten en bepleit een organisatie van de sectie: commandogroep: commandant, sergeantordonnans. geweergroep: korporaal met 2 afdeelingen elk van 1 commandant en 6 man. Lewis-gun-groepkorporaal met 2 bedieningen elk van 1 commandant en 5 man. Reserve-groep: commandant met 5 man speciaal geoefend als verkenners en granaatwerper. Totale sterkte van de sectie 35 man. Dengenen, die het artikel wenschen te bestudeeren, wordt aanbevolen dit te doen aan de hand van dat van den captain Clarke, voorkomende in de Army Quarterly van October 1926 (zie ook hierna onder Journal of the united service institution of India Juli- nummer). Lezenswaardig is ten slotte een opstelletje „Intelligence in a mechanized army waarin een tipje wordt gelicht van den sluier, die voorloopig nog alle inzicht beneemt in de verkennings- en ophelderingsdienst bij volledig gemechaniseerde strijdmachten. Het typeerende „snelle gevechtsactie" wordt naar voren gebracht (zie ook Journal United service of institution of India Juli 1927). Infantry Journal Juli 1927. Een opstel „The Bayonet as a Weapon" geeft na een kort historisch overzicht over het ontstaan en het gebruik van de bajonet, de indrukken weer van den man, die naar het westfront vertrok, in de meening, dat het handgemeen, dat bajonetvechten, dagelijksch brood voor den soldaat aan het westfront was. Schrijver geeft naar hij meedeelt, de gemiddelde meening van het meerendeel der officierenen manschappen en deze zou zijn, dat de bajonet in onbruik is geraakt en het geweer als vuurwapen en de handgranaat meer waarde hebben dan de bajonet. Schrijver verwerpt de bajonet ten een-en male en eindigt als volgt „als wij deze theorieën als juist aannemen, dan moeten we concludeeren, dat een afdeeling, die gèèn gebruik maakt van het stootwapen mèèr kans op succes heeft, dan een, die het vuur op een afstand van 30-75 yards staakt ten einde tot den bajonetaanval over te gaanwe zijn daarom van meening dat de bajonet een verouderd wapen is." (Zie Augustus nummer). Onder het opschrift French tanks in the world war" geeft captain Rarey een overzicht van de met tanks in den oorlog opgedane ervaring. Onder „Reviews and Discussion" troffen we een kort opstel aan „Tests in the use of Smoke". Het betreft proeven ten einde de invloed van een rook scherm op de uitwerking van het infanterievuur na te gaan. O. m. wordt medegedeeld De proeven hebben aangetoond, dat slechts toevalstreffers mogen worden verwacht als het rookscherm op de vuurlinie wordt gelegd, zoodat het vuur van die lijn dan zoo goed als verwaarloosd kan worden en voorts dat, wanneer het rookscherm op het doel wordt gelegd, de uitwerking hoewel ook aanzienlijk verzwakt, toch nog belangrijk grooter is, dan wanneer het scherm vóór de vurende schutters wordt gelegd. Verder is gebleken dat door een rookscherm op het doel, dit dikwijls duidelijker wordt en daardoor het bevuren ervan gemakkelijker.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 75