888 Onder machine Gun Training" wordt in het belang van het onderwijs in het schieten met den mitrailleur een methode aanbevolen, waarbij op de schietbaan steeds 2 mitrailleurs vlak naast elkaar worden opgesteld. De een schiet normaal met scherp, de andere doet alsof hij vuurt, kijkt over den korrel naar het doel en naar de uitwerking daarop van zijn buurman en corrigeert op grond van die waarneming de richting van zijn eigen wapen. Infantry Journal Augustus. Brigadier general Upton geeft „a machine gun study", getiteld capture of Etrayes Ridge", waarin het optreden van mitrailleurs bij het steunen van een aanval in October 1918 wordt behandeld uit vuurtechnisch oogpunt bezien (indirect vuur). Om een beeld van de op stelling te geven wordt het volgende aangehaald, „de batterijen, A, B, C en D (4-6 stukken elk) stonden met 200 M. tusschenruimte. De stukken 3-4 M. van elkaar; schootsafstand 1000 M. Colonel Laurence Halstead behandelt onder het opschrift Machine gunnery in beknopten vorm het optreden van mitrailleurs bij aanval en verdediging. Voor den aanval bepaalt hij zich tot beschouwingen over de vraag „zullen we bij den aanval onze mitrailleur compagnie naast de geweercompagnieën plaatsen, zoodanig dat iedere compagnie en iedere mitrailleur compagnie haar eigen zóne heeft om te vuren en voorwaarts te rukken of zullen we de mitrailleurs achter de infanterie compagnieën laten oprukken". Schrijver prijst de eerste methode aan. Van uit hun eigen strook steunen de mitrailleurs het voorwaarts gaan van de infanterie. Is zulks door schuin vuur niet meer moge lijk omdat het vuur wordt onderschept, dan rukken de mitrailleurs in hun strook op. Indirect vuur bij den aanval en vuur over eigen troepen rekent schrijver, o. i. zeer terecht, tot de uitzonderingsgevallen. Voor de verdediger verkiest hij indirect vuur en houdt dan een pleidooi voor een uitrusting met geeigende instrumenten in het belang van een juist vuur. Schrijver wijst op de geringe mogelijkheden om de uitwerking van het vuur waar te nemen. In een opstel The mission of the bajonet komt een ongenoemd „infantry man" op tegen de bewering (zie hiervóór) dat de bajonet een verouderd wapen zou zijn. Het betoog komt er in het kort op neer, dat de groote waarde bajonet schuilt in de moreele werking." De juiste waarde van de bajonet is verhooging van het moreel der eigen troepen, en vermindering van den tegenstander." Captain Rarey vervolgt zijn beschouwingen over tanks in een studie Tank and anti-tank acitivities of the German Army. Voor ons is vnl. van belang de conclusie „voor tank afweer zijn noodig snel verplaatsbare, de infanterie van nabij volgende, gepantserde, vuurmonden. Onder notes from the chief of Infantry" komt o. nr. eene mededee- ling voor Three Platoon Machine gun company, waaruit blijkt, dat de mi- trailleurcompapgnie (per regiment) thans 3 pelotons elk van 12 mitrailleurs telt, met een totaal personeel van 6 officieren en 182 man. The Journal of united Service Institution of India. April 1927. Het nummer opent met een voordracht „Royalair force cooperation with the army", waarin aan de hand van de Field service regulation (vergelijk ons A. T. V.) een beknopt overzicht wordt gegeven van de sterkte en het gebruik in ver schillende gevallen van de luchtstrijdkrachten bij de divisie (1 squadron 3 flights elk van 4-8 vliegtuigen. Het geheel is beknopt, duidelijk en over zichtelijk, doch opent geen nieuwe gezichtpunten. Zie ook Air cooperation with the Army „bij wing-commander Gossage in The Journal of The Royal United Service institution. Journal United Service Institution of India. Juli 1927. De aandacht trekt eene beschouwing Japanese infantry training". Omtrent de Japansche infanterie organisatie wordt gemeld Het bataljon 4 compagniën en 1 mitrail- lenr compagnie, terwijl bij het in vredestijd uit 3 bataljons bestaande regiment een afdeeling 37 m.M. kanonnen en mortieren en een verbindingssectie is in gedeeld. De compagnie heeft 3 pelotons elk bestaande uit 2 geweermitrailleur secties (groepen) en 4 geweersecties (groepen). (Zie ook Mil. Wochen Blatt

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 76