889 No. 7.) Verder wordt het nieuwe infanterie reglement beknopt en hier en daar vergelijkend met het vorige infanterie reglement besproken. Enkele bijzonderheden mogen worden vermeld men kent de houding liggend op den rug voor het bevuren van laagvliegende vliegtuigen; bij de ontwik keling van de compagnie worden geweermitrailleurgroepen, gewoonlijk op de flanken, vooruitgeschoven en wordt een formatie in 3 lijnen mef 100 M. on derlinge afstand aangenomende gemiddelde frontbreedte van een compagnie is bij den aanval 200 M. die van het bataljon 600 M. Het voorschrift ademt een geprononceerd, offensieve geest. De mitrailleurs zijn ter beschikking van den b.c. en worden nooit onder commando van de compagniescommandanten gesteld, zij worden paarsgewijze gebruikt en aanvankelijk voor vuur op mid delbare afstanden voor vernieling van hindernissen van den verdediger, wordt meer gerekend op de infanterie en de genie, dan op steun van de artdlerie. De artillerie blijft in beginsel zoolang mogelijk in handen van de hoogere commandanten, terwijl een gecentralisserd gebruik wordt aangeprezen. Uit een opstel Normal formations in the attackmoge, in verband met het brandend vraagstuk „de taak van de geweermitrailleur-groepen tegenover die van de geweergroepen", de volgende uitspraak worden aangehaald „de geweer en geweermitrailleurgroepen hebben elk hun afzonderlijken rol tijdens den aanval, maar zijn onderling afhankelijk de geweermitrailleurgroepen steu nen de geweergroepen. Luitenant Kolonel Crocker schrijft over „Lewis gun platoons" en bepleit een organisatie, waarbij de Lewis geweren (in Eng. Indië 1 per peloton) worden vereenigd per compagnie in een Lewisgun platoon. Schrijver stelt zich op het (verouderd standpunt dat het Lewis-geweer een gelegenheidswapen is en een economisch gebruik daarom centralisatie eischt, ten einde de wapens te kunnen inzetten, waar zij bepaald nuttig zijn aan te wenden. De schrijver wenscht een compagnie van 3 geweerpelotons elk van 4 sectiën (groepen) en 1 Lewis peloton van 4 geweren, die hij bij voorkeur paarsgewijze denkt te gebruiken. Als bijkomende voordeelen noemt hij nog eenvoudiger munitie aanvulling en beteren opleiding. Een actueel vraagstuk wordt aangevoerd door den luitenant Block waar deze in een opstel getiteld„Batai lion intercommunication" den verbindings dienst van het bataljon, tijdens den aanval bespreekt, zooals die verbinding beoefend wordt op de school voor verbindingspersoneel. Hij beschrijft het Main Artery" systeem, (een verbindingsas per bataljon vóóruit gebouwd). Ook hier treffen we weder de wenk aan „wanneer de bataljonscommandant zich vóór of achterwaarts verplaatst moet zijn nieuwe commandopost gereed zijn en opgenomen in het verbindingsnet, vóór hij die bereikt. Het beschreven systeem is, het behoeft wellicht geen betoog meer, het meest economische doch eischt niettemin aan personeel ten minste een officier, 2 onderofficieren en 30 minderen (ordonansen, seiners, telefonisten). Hierin is dan begrepen het verbindingspersoneel bij de compagnieën, dat naar schrijvers meening onder den verbindingsofficier van het bataljon behoort te worden gesteld. In een studie The control of a mechanized, force" bespreekt de majoor Allen, de leiding en bevelvoering over een z. g. gemechaniseerde troepen macht, welke gedacht wordt te bestaan uit 1 tank bataljon, 1 compagnie pantserauto's, 1 veld- en 1 lichte artillerie-brigade, 1 luchtafweerbatterij, 1 compagnie genie, 1 verbindingssectie, 1 mitrailleurafdeeling en een vliegtuig- afdeeling. Heerestechnik No. 7 Juli. Aandacht verdient een betoog: „Sicherheits- vorkehrungen beim Lagern von Schieszbedarf'waarin een vergelijking getroffen wordt tusschen de maatregelen met betrekking tot het opleggen van munitie e d. getroffen in Duitschland en elders. In dit nummer alsmede in het Augustusnummer wordt de bespreking van het reglement sur la manoeuvre et l'emploi du genie van 1926 voortgezet. Het is een tamelijk uitvoerige bespreking. Militarwissenschaftliche und Technische Mitteilungen September- en October 1927. Het nummer is geheel aan den oorloog in bergterrein gewijd

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 77