890 en bevat in verband daarmede uitsluitend artikelen betrekking hebbende op dien krijg; zooals voorbeelden uit den grooten oorlog, studiën over berg- artiilerie, over het gebruik van infanterie, artillerie en mitrailleurs in bergterrein, de ophelderings- en verkenningsdienst, het gebruik van pioniertroepen en vlieg tuigen in en boven bergterrein, den geneeskundigen dienst en nog enkele andere. Militar-Wochenblatt. 1927 No. 1. Rittmeister von Printz vestigt in een opstelletje „Cavaletti als Hilfsmittel zurti Einspringen von Pferden" de aandacht op een italiaanschen methode, die in Zweden bij een der cavalerie regimen ten met uitstekende resultaten gedurende een winter zou zijn toegepast. Het betreft het gebruik van houten blokken, die in de baan, op en naast den hoef slag, op verschillende afstanden worden opgesteld, vnl. met het doel om het paard opmerkzaam te doen zijn, doch ook om verschillende fouten als te vroeg springen, aanstormen op de hindernis e.d. tegen te gaan. Id. No. 3. bevat een beknopte beschrijving van das neue automatische Farquhar-Hill Armee gewehr M. 27". Het gewicht van dit geweer bedraagt 4.5 K.G. (met magazijn met 10 patronen), lengte 1.13 M., looplengte 619 m.M., gewicht van den loop 1.25 K.G. ld. No. 7. Generaal-majoor von Amann komt in een opstel Kriegscrfah- rungett" op tegen de beschouwingen das infanterie regiment der Zukunft" (I.M.T. blz. 720). Het artikel bevat vele logische weerleggingen. O.m. zegt de schrijver „Ik acht het een onjuiste en eenzijdige waardeering der krijgs- ervaringen om de geweerschutters uit te sluiten van het vuurgevecht en hen slechts een rol te doen vervullen in den strijd op den kortsten afstand". In verband met enkele andere conclusiën moge voorts in herinnering gebracht worden, dat de Duitsche lichte mitrailleur geen geweermitrailleur is Uit een Russisch tijdschrift wordt een uittreksel uit een geschrift, van den Franschen generaal Niesel, betreffende opleiding en oefening, overgenomen, waaruit den lezer curiositeitshalve het volgende voorgezet moge worden „Vervelendeen vermoeiende zaken als handgrepen, parades, gesloten excercitiën moeten tot een minimum worden beperkt. De opleiding van den enkelen man zal zich tot schieten, handgranatenwerpen en het zeer belangrijke bajonet vechten beperken. Men geve den soldaat van af den eersten dag het geweer in de handen, niet om handgrepen te leeren, maar om vijanden teleeren dooden. Het gevecht oefene men in de groep. Maar niet zoo, dat een commandant commando's geeft, maar dat iedereen doet wat hem goed dunkt. Daarna worden de manschappen bijeengeroepenmaken deze het zich gemakkelijk en vertelt iedereen wat hij gedaan heeft en waarom. Hierbij is een ieder vrij in zijn uitingen, wat veel leerrijker is dan de oude wijze van kritiseeren, enz Uit een korte bespreking van die neue russichen Qefechtsvorschrift fiir die Artillerie von 1927" treft de volgende mededeeling „De afdeelings- of batte rijcommandant ontvangt zijn eigen opdracht van den artilleristischen Chef, kan echter door persoonlijk contact op te nemen met den infanterie-comman- dant, aan wien hij toegewezen is, in het terrein de opdrachten der infanterie en hare verlangens vaststellen, moet doorloopend met die infanterie de ver binding onderhouden haar wenschen opvolgen en bevredigen. Iedere batterij, die tot steun van de infanterie dient, krijgt daarenboven een waarne mingssector voor het geval vuur gebracht moet worden in de strook van een nevenbatterij. Omtrent „Die japanische Armee" wordt o. m. gemeld. Een divisie bestaat uit 2 brigades elk van 2 regimenten a 4 bataljons. Het bataljon telt 600 bajonetten en 16 lichte mitrailleurs (dus 4 per compagnie); (volgens de Jourual United service institution van Juli zoude het aantal geweermitrailleurs per compagnie 6 bedragen). De mitrailleurcompagnie per regiment telt 12 mitrailleurs. Tot de divisie behooren 1 sappeurbataljon, 1 regiment cavalerie a 3 eskadrons en 1 regiment artillerie van 6 batterijen a 4 stukken. Bovendien heeft elk regiment infanterie 6 regimentsvuurmonden (berggeschut). De luchtmacht omvat 6 groepen met 240 vliegtuigen, vnl. voor den ver kenningsdienst. In totaal wordt over 60-80 Tank beschikt, vnl. lichte Renaults.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 78