891 Allgemeine Schweizerische Militarzeitung. Augustus 1927. Eene zeer goede studie van den kapitein Daniker, instr.-offizier der Schieszschulen, Be- trachtungen iiber Treftwahrsch.einlich.keit und Schieszverfahren des leichten machinengewehres" kan voor de infanterie officieren niet genoeg worden aan- bovolen. Een bespreking, voor wat de berekeningen betreft, toepasselijk ge maakt voor ons wapen, moet goede vruchten afwerpen. Schrijver komt bekort tot de volgende conclusiesDe lichte mitrailleur moet trachten zoo dicht mogelijk den tegenstander te naderen, want slechts op korten afstand is een resultaat te bereiken, dat in juiste verhouding staat tot de beschikbare hoeveelheid munitie; de lichte mitrailleur spaart zijn munitie voorde belangrijke opdrachten op korten afstandhij schiet op tirailleurlinie's in enkelvuurop mitrailleurs in vuurstooten, als het doel goed zichtbaar en de afstand bekend is, en in automatisch voortgezet vuur als zulks niet het geval is de lichte mitrailleur is in de eerste plaats een automatisch wapen voor enkelvuur (vuur schot voor schot; (De zwitsersche lichte mitrailleur is een geweermitrailleur). Hauptmann Brunner behandelt de bewapening van de geleiders bij de mitrail leurcompagnieën Zur Frage der Bewaffnung der Fiihrer der Feld-Mitrail- leurcompagnieën" Schrijver concludeert, dat bewapening met revolver beter is dan bewapening met karabijn. Allgemeine Schweizerische Militairzeitung. September 1927. Oberst v. Ooumoëns bespreekt »Schicssen der Artillerie und Baranoffapparat, waarbij een systeem ter practische beoefening van de schietregels der artillerie wordt behandeld. Het gaat om een soort verbeterd panorama-schieten, waarbij gebruik gemaakt wordt van een relief 11000. Majoor [sier geeft een korte beschouwing over het tactisch gebruik van mitrailleurs, getiteld Einige Anre- gungen iiber die tactische Verwendung der Machine gewehre. Schr. houdt een pleidooi voor het vuur op grooten afstand bij eene opstelling meer naar achteren en geeft als voordeelengemakkelijker stellingkeuze, beter onttrokken aan 's vijands vuur en dus minder verliezen door dat vuur, eenvoudiger verbinding en munitie-aanvulling, minder bezwaarlijke stelling verandering. Kan met de hier aangegeven oplossing niet zonder meer worden ingestemd, omdat bij het ten aanval oprukken de verbinding al heel gauw verloren zal gaan, met het daar opvolgend betoog wordt in menig opzicht ten volle ingestemd. Schr. wijst er n. 1. op dat ook bij den aanval het vuur van de mitrailleurs georganiseerd moet worden, dat er dus een soort vuurplan moet worden opgemaakt en geeft dan aan hoe hij zich de organisatie van het vuurplan voorstelt. Jammer is het dat schr. zich bij die uitwerking wederom op een artilleristischstand- punt stelt. In een opstel »Uebcr LMG and Feuerschutz" betoogt hauptman Lauterburg, dat de bescherming door vuur zoolang mogelijk moet verleend worden dooi de meer achterwaarts opgestelde afdeelingen en dat het voor de afdeelingen in de voorste lijn zaak is hare vuur en stootkracht zoo dicht mogelijk en zoo weinig mogelijk geschonden aan den vijand te brengen. Zoo zegt deze schr. „noodig is het, dat de sectie cn. hun L. M. O. aanvankelijk als blinde passagiers meevoeren om ze eerst op de kleine afstanden in werking te stellen" en later weer „wie de moed heeft de LMO eerstop het laatste moment op de kortsten afstand in te zetten, kan op een zeker succes rekenen. Oberlieut. Rickenbacher komt in een kort opstel, Zur Ausrlisting der Pfer- defiihrer mit dem karabinerop tegen het in het vorige nummer gelevérde betoog, dat voor de geleiders een bewapening met Revolver beter zou zijn dan een met Karabijn. Schr's voornaamste argument is: de wereldoorlog heeft de stelling bewezen, dat ieder wapen zich zelf moet beschermen en niet meer op bescherming door de infanterie mag rekenen. Dit geldt te meer voor ons (Zwitserland), waar de kleine troepensterkte niet toelaat de eenheden voor deze bescherming te verzwakken Zooals bekend hebben voor Ned. lndië soort gelijke motieven gegolden oin tot een bewapening van de geleiders met karabijn te geraken. Revue Militaire fran^aise Augustus 1927. De studie van lieutenant- colonel Laure en Commandant Jacottet „Les étapes de guerre dune division

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 79