bevestigde zadel en steunt met zijn voeten op den bodem of tegen den voorwand der ingraving. In deze houding is zijn onder lichaam gedekt en is hij genoodzaakt hoofd en borst boven de dekking uit te steken. De geul, welke onder de affuit doorloopt, geeft het voordeel, dat de schutter zich zoonoodig daarin kan opstellen aan de linkerzijde naast de achterpoot der affuit, zoodat hij, met de oksel van den rechterarm steunende op dien achter poot, vuren kan. In deze houding behoeft slechts zijn hoofd bo ven de borstwering uit te steken. Zoo mogelijk wordt ten behoeve van eiken mitrailleur gemaakt (zie ook fig. 2): a. een gevechtsdekking, b. een schuilplaats voor de bedieningsmanschappen, met berg plaats voor den mitrailleur met toebehooren en de munitie, c. een gedekte gemeenschap tusschen de gevechtsdekking en de schuilplaats. De onderlinge ligging van de onder a, b en c genoemde dek kingen moet zoodanig zijn, dat de mitrailleur in een zeer kor ten tijd gevechtsklaar kan worden gemaakt. De dekkingen sub b en c hebben ten doel, het personeel en materieel te beschermen tegen het voorbereidende artillerievuur des vijands. Volgorde van de uitvoering der werkzaamheden. De meest belangrijke werken komen het eerst in aanmerking om te worden uitgevoerd. Bij de bepaling van de volgorde der te verrichten werkzaamheden moet rekening worden gehouden met den afstand, waarop men van den tegenstander verwijderd is. Volgens de opgave is een tijd van drie dagen beschikbaar. Hieruit volgt, dat de vijand zich niet in de onmiddellijke nabijheid bevindt en de volgorde dus behoort te zijn als volgt: le. Het aanleggen van gevechtsdekkingen voor zware mitrail leurs, karabijn-mitrailleurgroepen en geweergroepen, waarbij van meet af aan voor een goede maskeering moet worden gezorgd. Ten einde zeker te zijn van een goede vuuruitwerking op het juiste tijdstip, en om niet buiten gevecht te zijn gesteld, wanneer aan de vuuropdracht moet worden voldaan, behoort met deze gevechtsdekkingen te worden begonnen. In dit stadium worden zij noodgedwongen ook als afwachtingsdekking benut. Tege lijk worden dekkingen voor de uitkijkposten ingericht. 2e. Het verrichten van de meest noodzakelijke opruimingen. 3e. Het bouwen van schuilplaatsen (afwachtingsdekkingen), com mandoposten en munitiebergplaatsen, welke in verband met den beperkten tijd, scherfvrij worden gemaakt. Wanneer de gevechts dekkingen hare voltooiing naderen, en er bijgevolg werkkrachten vrijkomen, moeten deze onmiddellijk ingedeeld worden bij den bouw der schuilplaatsen. 4e. Het aanleggen van hindernissen, teneinde de vuuruitwerking te verhoogen. In de eerste plaats worden deze in de N. en Z. 819

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 7