894 Betreffende het gebruik zegt de schrijver dat 4 stukken per batterij als een minimum is te beschouwen. De Italiaansche kapitein Siffridi beveelt aan voor het gebruik bij het leger batterijen van 6 stukken, voor het binnenland batterijen van 8 stukken. De Amerikaansche majoor Haw wenscht op 1100 a 1800 M. van het front twee liniën van mitrailleurs, en daar achter op 1800 a 4500 achter de voorste lijn luchtdoelartillerie. Daarachter weer op 20 a 22 K.M. een zone voor vlieg tuigjagers. Rondom groote steden dienen de eerste batterijen te worden op gesteld op 25 K M. In zijn resumé zegt schrijver dat de verschillende studies in het buitenland wijzen op Algemeen gebruik van indirecte richting door middel van automatische in strumenten, die langs electrischen weg aan de stukken overgeven Azimuth., hoogte en breedte van het doel zoowel bij dag als bij nacht Gebruik van enkelvoudige afstandmeters bij voorkeur stereoscopische ge bruik van automatische luisterapparaten; verhooging van het vermogen van de wapens van klein kaliber (automatische kanonnen en mitrailleurs). In Amerika bestaat het streven om de luchtdoelartillerie te organiseeren tot aan het legerkorps, in Duitschland en Italië gaat men zelfs tot de divisie. Algemeen wordt voorgestaan een concentratie van het luchtdoelmaterieel, terwijl in ruime mate wordt gebruik gemaakt van wapens van klein kaliber, zelfs voor de verdediging achter de fronten. La Revue d'infanterie. Septembre 1927. Het nummer opent met eene studie Etude d'application tactique. Situations defensives" door den comman dant Gerin. Behandeld wordt het optreden van een divisie, die opdracht ontvangt een zegevierenden aanvaller in een bepaald front tot staan te brengen, waarbij de divisie zich geplaatst ziet voor de taak, om gedurende den nacht de ver binding tusschen twee andere gevechtsgroepen tot stand te brengen zoodanig, dat de tegenstander zich den volgenden morgen gesteld zal zien tegenover een doorloopend front. Daarbij is bovendien aangenomen, dat de divisie grooten- deels met auto's wordt aangevoerd en wordt de periode van ontlading en beveiliging tijdens de ontlading ook behandeld. Een volgende studie is getiteld „Reflexions sur les combats d.'Arras". Ver schillende detailgevechten van kleinere onderdeden worden besproken, waaronder ook straatgevechten, (periode October 1914). Wissen und Wehr. Augustus 1927. Het nummer bevat een zeer lezens waardige korte studie: Wie ist die Einheitlichkeit der Gevechtsfiihrung sicher zu stellen Dargestellt an der Schlacht bei St. Quentin. 1 Pr eis aas dem Preisaus- schreiben 1926/27. O. m. wijst schr. erop dat een eenhoofdige gevechtsleiding in hooge mate beïnvloed wordt door de volgende factoreneen goeden verbin dingsdienst en inzonderheid vlotte verbinding tusschen infanterie en artillerie, een juist gebruik van de reserves en vooral goede gevechtsverkenning. Een en ander wordt met voorbeelden geïllustreerd. C'.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 82