e. Door de frequentie van de herverbintenissen te beperken Het liefst zouden we zien dat in beginsel, behoudens zoonoodig voor herverbintenissen welke aansluiten bij pensionneering, slechts herverbintenissen werden toegelaten voor 6 jaar of althans ten minste 4 jaar. Hoewel uiteraard leek zijnde op het gebied van keuringen, wil het ons voorkomen, dat het voor een geneesheer bezwaarlijk is uit te maken, dat een militair wél nog 2 jaar doch niet meer dan 4 jaar zal kunnen dienen. Een goedkeuren slechts voor een kort verband omdat het physiek niet meer aan strenge eischen voldoet, achten wij in beginsel onjuist, omdat het leger behoefte heeft aan menschen meteen volkomen krachtig physiek. Met de vorenstaande beschouwingen is het opgeworpen vraag stuk geenszins uitgeput. Dit was ook, het zal den lezer reeds duidelijk geworden zijn bij de kennisname van de in den aanhef gestelde vragen, niet ons doel. We zouden het als een gelukkig verschijnsel prijzen, wanneer de deskundige troepenofficieren door vorenstaand opstel verleid worden hunne gedachten om trent de opgeworpen vragen op schrift te stellen. Vooral de vraagstukken„hoe kunnen de mutaties op practische wijze worden beperkt" en „wat is noodig om een behoorlijk verband te leggen tusschen de opleiding bij de depotbataljons en de voortgezette opleiding bij de veldinfanterie" zijn daarbij van de eerste orde. Ten slotte zou het ons een bijzondere voldoening schenken, indien de heer Döbken na het lezen van onze uiteenzettingen aanleiding zou kunnen vinden om zijne denkbeelden daaraan aan te passen en zouden wij gaarne zien dat de geachte schrijver ons als medestanders zou willen begroeten in de oplossing van het zoo belangrijke vraagstuk, dat hij aan de orde heeft gesteld, al is het ook dat wij de oplossing van dit vraagstuk voor een deel in een andere richting meenden te moeten zoeken dan die welke door hem werd aangegeven. 906

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 12