dat dc artillerie vuurt, goed, maar dan ook inzetten wat noodig is, desnoods de masser." Wij zouden willen wijzen op de woorden van kolonel Mayoux wiens artikel we reeds bespraken, die o. m. zegt: „Het is te vreezen, dat voor het contact nemen, de voorhoeden, ja zelfs de grossen van de divisies onder vuur genomen worden door batterijen met groote drachten, waartegen de artillerie van het korps machteloos staat. Men zal versterking van het materieel der legerartillerie noodig hebben". Dit slaat op de groote moeilijkheden, die de aanvaller bij de artilleriebestrijding aanvankelijk ondervindt. Laat de verdediger die moeilijkheden dan ook zoo groot mogelijk maken door de massa in te zetten. Hiermede zijn we aan het eind van het artikel. Wij hopen niet, dat we den indruk hebben gegeven, tegen „vuurconcentraties" te zijn. Wij zijn wel degelijk overtuigd van de groote voordeelen. Doch wij kunnen ons niet vereenigen met de meening, als zouden „vuurconcentraties" het eenige middel zijn voor alle gevallen. 922 BRONNEN-OPGAVE. 1.) Exerzier-Reglement für die Feld-Artillerie. 1907. 2.) Réglément provisoire sur les Manoeuvres de l'Artillerie. 1910. 3.) Commandant „Z." „Les Concentrations de Feux." Revue d'Artillerie van 1921. 4.) Kolonel „Mazin". „Les Concentrations des Feux d'Artillerie". Bulletin Beige van 1924. 5. Kolonel „Bomert". „Vuurconcentraties". Militaire Spectator van Nov. 1922. 6.) Kolonel „Insinger". Vuurconcentraties. Militaire Spectator van Nov. 1923. 7.) Het Hollandsche Schietvoorschrift voor de Bereden- en Stelling- Artillerie van 1922. S.) Het Indische „Voorschrift voor de Artillerie" „Het Schieten", van 1924. 9.) Majoor „Seyffart". „Studie over het gebruik van de Artillerie". Militaire Spectator van Juli/Aug. 1922. 10.) Majoor „Seyffart". „Toegepaste Studie over het gebruik van de Artillerie in den Aanval." Militaire Spectator van 1922. 11.) Majoor „Seyffart". „Toegepaste Studie over het gebruik van de Artillerie in de Verdediging." Militaire Spectator van 1923. 12.) Kolonel „Roger". „Les methodes d'appui (de l'Artillerie) de l'Attaque par l'Artillerie pendant Ia Guerre." Revue-Mil-Frangaise van 1921. 13.) Kolonel „Mayoux". „Note sur la Lutte d'Artillerie." Revue d'Artillerie van October 1921. 14.) Generaal „Dedieu-Anglade", Notes sur les feux d'Artillerie." Revue d'Artillerie van 1921. 15.1 Ausbildungs-Vorschrift für die Artillerie. Heft 18. Kampfschule." 16.) Generaal „Percin". „Le Massacre de notre Infanterie." 17.) Bruchmuller „Die Deutsche Artillerie in den Durchbruchschlachten des Weltkriegens". 18.) Instruction provisoire sur le Service en Campagne de l'Artillerie Jan. 1923.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 28