Militaire en plaatselijke autoriteiten werden telegrafisch verwit tigd van onze komst, vliegbenzine zou volgens afspraak met de B. P. M. nog juist op tijd te Larantoeka (Flores) en Atapoepoe (Timor) gedeponeerd kunnen worden en dat was alles. Hoe het zou staan met de voorraden van voor onze motoren geschikte olie, hoe het gebruik van autoline als brandstof zou uitvallen, was een open vraag. Onnoodig te vermelden, dat personeel noch reserve-deelen over den grond vooruit werden gestuurd, al het benoodigde vond een plaats in het vliegtuig. Ook dezen keer werd de tocht ondernomen met vier de Havilland vliegtuigen, waar van de bepakking geheel overeenkwam met die van de vlucht naar Pajakoemboehals passagiers reisden mede de Commandant der L. A., het Hoofd van den Fototechnischen Dienst en twee monteurs. De volgende étappes zouden afgelegd worden: len dag Andir Soerabaja; 2en dagSoerabaja Rambang (Lombok); 3en dag: Rambang Bima (Soembawa); 4en dag: Bima Larantoeka (Flores)5en dag Larantoeka Atamboea (Timor) daarop een rustdag voor het nazien van de motoren7en dag Atamboea Bima, met een tusschenlanding te Larantoeka 8en dagBima Soerabaja met een tusschenlanding te Rambang den 9en dag terug naar Bandoeng. Behalve de genoemde landingsplaatsen zouden wij op onze route nog twee tusschenlandingsterreinen vindenGrogak op Bali en Reo op Floresde onderlinge afstanden der verschillende vliegvelden vindt men hieronder heenreis terugreis. Bandoeng-Soerabaja 570 K.M. Ie. dagtraject 9e dagtraject S. -Grogak 310 520 K M 2e 765 K.M. 8e. dagtraject G. -Rambang 210 R. -Bima 245 3e. B. -Reo 210 R. -Laran toeka 300 L. -Atamboea 310 5e. 510 4e. 820 7e. Teneinde het verslag een wat boeiender vorm te kunnen ge ven en de overigens zeer gemakkelijk te overwinnen moei lijkheden, die zich voordeden, in de verschijning waarin wij hen ondervonden te kunnen schetsen, neem ik de vrijheid het reis verhaal als dagboek te laten volgen. Donderdag 10 November. Half zesOp het terrein te Andir aangekomenhet is nog wel wat erg vroeg, want de start is op half zeven bepaald, maar er valt toch altijd nog iets in orde te maken trouwens de andere bestuurders zijn ook reeds aanwezig. 937

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 43