6. APPLICATORISCHE STUDIE OP DE KAART. door F. K. 2de Oefening. Onderwerp. Een regiment infanterie, met hulpwapens de voorhoede van een marcheerende colonne vormende, wordt 1ste gevechtséchelon en krijgt opdracht om bepaalde terreindeelen te vermeesteren, ten einde het innemen van de eerste gevechtsopstellingen te beschermen. (A. T. V. pt 157 (4)). Onderstelling. Algemeen denkbeeld. Overzichtsschets 1 250000. Kaartblad XXIX B 1 50000. Blauwe troepen zijn in opmarsch over A en B in de richting van C. (16 K. M. ten O van B). Roode troepen rukken op over C in de richting van A. Bijzondere toestand bij blauw. Van eene divisie, welke in opdracht heeft den 5-9-'26 de plaats B te bereiken, passeert het hoofd van den voortroep der voor hoede welke laatste bestaat uit 4 R. I.; I. B. A.; y2 2 genietr., 1/3 transportafd. Hoofdvplafd. dien dag te 6.30 v. in. den driesprong 260 (A2). Uitwerking. Voor het ontstaan van den gegeven toestand wordt verwezen naar de 1ste Oefening in I. M. T. No. 2 van 1927. Reeds in den avond van den vorigen dag was aan den kolonel P., commandant van 4 R. I., medegedeeld dat hij op den 5den als voorhoedecommandant zou optreden. Tevens was hem medege deeld over welke troepen hij de beschikking zou krijgen en waren hem verder alle voorhanden gegevens verstrekt, welke voor hem 949 Wegens ongesteldheid is er vertraging in de afwerking van deze oefenin gen ontstaan. Voor kaarten en schetsen wordt verwezen naar de bijlagen ge voegd bij de eerste oefening, voorkomende in I. M. T. No 2 van 1927.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 55