weg. De artillerie met 1/4 genietr. zal halt houden bij Banjoe- oerip 2 en 3, de rest naar Soember 1. Na deze voorloopige bevelen te hebben gegeven gaat hij eens kiiken bij Inf. I en verneemt van den cdt dat zijn voorste troepen in de kampongs Sokaredja 1 en Tegalredja 1 in een vrij ernstig oevecht zijn gewikkeld. Hij deelt hem mede, dat het zijn vooi- nemen is om als het regiment verder in gevecht zal worden ge bracht Inf. II ten zuiden van den weg te doen ontwikkelen verzoekt hem daar reeds zoo veel mogelijk rekening mede je hou den. Daarnaar informeerende verneemt hij dat Inf. I links verbanc heeft met de wielrijders en rechts met cavalenepatrouilles. Teruggekeerd in Soember 1 bereikt hem al spoedig het bericht van Inf I, dat de toestand er te Sokaredja niet op verbetert. Rood begint in een breed front sterk op te dringen zoodat Inf. I moeite heeft zich voor overvleugeling te vrijwaren. Kolonel P overweegt of hij dit aan den Divisiecdt zal melden, maar daar hij er van overtuigd is dat hij wel spoedig bevelen zal krijgen, welke hem in staat zullen stellen krachtig in den toestand in te grijpen, be sluit hij het niet te doen. Wel overweegt hij de door hem te nemen maatregelen voor het geval de bedoelde bevelen zich nog lang zouden laten wachten en laat de gevechtstreinmumtie uitgeven. Gelukkig ontvangt hij te 8.50 v. m. het ondervolgende bevel: Ilde Divisie. Klega, 5-9'26, 8:25 v. m. Sectie I. No. 1 Bevel voor den voorhoedecommandant. 1. Vijandelijke infanterie deboucheert uit Kliwonan (F2). 2. Het voorhoedeverband wordt opgeheven. 3. Het 4 R. I. zal zich meester maken van Ngamplak-boka- radja2-Soeroewah (E2). 4. De 1ste Afd. B. A. zal 4 R. I. steunen. 5. De 1/2 comp. genietr. ter beschikking van Cdt. 4 R. 1. 6. 1/3 transportafdeeling van de hvplafd. ter beschikking van den regimentsarts van 4 R. I. 7. De comp. wielrijders gevechtsbeveiliging op den linkervleugel van 4 R. I. 8. Het half-reg. cav. gevechtsbeveiliging op den rechtervleugel van de divisie. 9. Door de verbindingscompagnie van den divisiestaf zal tele fonische gemeenschap worden gemaakt tusschen Klega en den regimentscommandopost van 4 R. I. 10. De commandant van I B. A. krijgt de beschikking ovei een artillerieverkenningsvliegtuig, hetwelk zich op het landingster- 953

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 59