11Verzamelde infanterie gevechtstreinen aan het paardenpad in Selaredja(Dl). 12. Reg. co-posten achtereenvolgens Soemberl en driesprong 181 Schr. aan Cdn, onderdeelen Voorhoede. P. Kol. Bespreking van dit bevel. ad. 1. Zooals gezien wordt is niet volstaan met op te nemen hetgeen het divisiebevel ter zake mededeelde, doch is tevens met een enkel woord aangegeven wat er van den toestand bij de eigen voorste troepen is bekend geworden. Het kan ook voorkomen, dat men kan volstaan met slechts een deel van hetgeen het bevel van den hoogeren chef vermeldt over te nemen. ad 5. Door de hier gebruikte redactie is op de kortste en duide lijkste wijze voldaan aan hetgeen staat voorgeschreven omtrent het aangeven van aanvalsobjecten en strooken. Hier was wellicht plaats geweest voor de toepassing van de uit drukking „steunen en beveiligen" n. 1. voor Inf. II. Indien dit bataljon de opdracht had gekregen: „steun en beveiliging Inf. I op zijn rechtervleugel", dan zou misschien hetzelfde bereikt worden, want aan die opdracht zou niet wel voldaan kunnen worden zonder de bezetting van Ngemplak en Sokaredja2, doch aangezien deze objecten positief in het divisiebevel zijn aangegeven mag niet de risico worden geloopen dat de cdt van Inf. II eene andere oplos sing zou kiezen. Er is een pel. Mitrailleurs in reserve gehouden om later eventueel gebruikt te worden voor bescherming van een flank of om een ontstane opening tusschen de beide bataljons te sluiten. Ad 6. Het vliegtuig komt geheel ter beschikking van de artil lerie welker cdt door de oprichting van een L. W. S. de verbinding met den grond mogelijk maakt. ad 8. Zooals vroeger reeds werd aangegeven, is aangenomen, dat elk onderdeel over zijn eigen verbindingsafdeeling beschikt. Het aanleggen van de tel. verbinding van boven naar beneden geeft bij de infanterie het voordeel dat de bataljonscommandanten hun draadmaterieel geheel kunnen gebruiken voor verbinding met de compagnieën of gedetacheerde gedeelten. ad 9. In overleg met den regimentsarts is bepaald dat er voor- loopig slechts één hulpverbandplaats zal komen, de daarbij aan te wenden hoeveelheid personeel en materieel wordt door genoemden arts aangegeven. 955

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 61