982 tusschenruimte v. p. det.n 1500 M.diepte voorpostenstrook 300 M.id. met vakreserves 1000 M.max. afstand vakreserve tot buitengrens wanneer de vakreserve medewerkt aan de verdediging, 800 M.afstand wacht tot buiten grens voorpostenstrook 500 M.patrouilles der v. p. det. tot 1500 M. voor de wachten sterkste patrouilles v. p. det. 2 man comdt (voor verband); id voor verkenning 1 of 2 geweergroepenaflossing det. om de 24 uuraflossing wacht om de 8 of 12uur.Het opstel: „de voorpostendienst bij legerende troepen" door Veldmeyer en Fortanier wordt beëindigd; het bevat weinig wetenswaar digs. Kapitein Grootendorst vervolgt zijne beschouwingen over „Indirecte richting voor kustgeschut", en geeft een korte technische en historische uiteenzetting alsmede enkele opmerkingen in verband met den aanval op en de verdediging van kusten in het algemeen. Kapitein van der Waall geeft beschouwingen over flankeer end. of frontaal vuur. Het opstel is de lezing overwaard, omdat de schrijver een waarschuwing wil doen hooren tegen het overdreven gescherm met het begip flankeerend en echarpeerend vuur voor mitrailleurs en geweermitrailleurs. Zie hiervoor o. a. ook I.M. T. blz. 364. Luitenant van der Meulen zet zijn opstel samenwerking tusschen infanterie en artillerie (I. M.T. No. 6) voort en behandelt den aanvullenden rol, die de infanterie in voorste lijn kan vervullen bij de waarneming voor de artillerie (vergelijk G. V. Mob. A. punt 37 (2)). Nieuwe gezichtspunten worden in dit zeer populaire betoog niet geopend. Indische gids, September 1927. Zeer lezenswaard is een studie getiteld Modern Japan. Economisch, finantieel en Politiekdoor M.A. J. Kelling, die deze beschouwingen schrijft naar aanleiding van een door schrijver gemaakte reis door het verre Oosten. Schrijver behandelt achtereenvolgensBevolking, Emigratie, Voedselvoor ziening, Industrie, Handel, Bankwezen en StaatsfinanciënDe groote interna- tionaal-politieke vraagWat zal Japan doen?—, Nippons diplomatieke, mili taire- en economische Chinapolitiek Een Japansch-Chineesche alliantie. Japan en China zullen elkaar aanvullen zoo luidt een van 's schrijvers con- clusiën, want Japan ontbreekt het aan grondstoffen, China aan de noodige kennis en ervaring op industrieel gebied. Het artikel leent zich wel voor eene bespreking, indien men eens een onderwerp zoekt vallende buiten de zuiver militaire vakkennis. C'. 11. OVERZICHT BU1TENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. Revue militaire frangaise. September 1927. In een artikel getiteld: „La manoeuvre des destructions"door den Luit. Kol. Baillo wordt de nadruk gelegd op de groote waarde die vernielingen kunnen hebben. De studie is in 2 gedeelten gesplitst nl. het wapen van de vernielingen op zich zelf en de middelen, die den aanvoerder ten dienste moeten staan om de vernielingen ter juister tijd tot stand te kunnen brengen. In het eerste gedeelte worden verder weer in beschouwing genomen: Vernielingen bij den terugtocht, gebruik of liever voorbereiding van vernielingen in een georganiseerde stelling en ten slotte de toepassing van vernielingen om een vleugel te dekken waarvoorden bevelhebber slechts over geringe krachten kan beschikken. Het tweede ge deelte behandelt de moeilijkheid om vernielingen op het juiste oogenblik te doen plaats hebben. Afgekeurd wordt de bepaling van het tijdstip, van het tot stand brengen van de vernielingen, over te laten aan de vernielingsoffi cieren, die in hoofdzaak technici zijn. Ook het detacheeren van stafofficieren met een volmacht is geen afdoend middel, omdat deze officieren slechts een gedeelte van het front kunnen over zien. Het eenige juiste is om deze stafofficieren steeds in betrouwbare ver binding te doen zijn met de hoogere bevelvoering. Wel zijn zoodanige ver-

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 88