988 van den schiedsrechterlijken dienst wordt tevens besproken, en de werking ervan aan de hand van een voorbeeld belicht. In een opstel Moderne Infanterie-geschiitze" dat verlucht is met foto's, worden behandeld de taak van het infanterie geschut (eenvoudige artilleristisehe opdrachten op korten afstand te vervullen in nauw contact met de infanterie en afweer van vechtwagens), het Fransche infanterie geschut M. 16 (37 m M.) Het 40 m. M. Beardmore-Infanterie geschut, en de Engelsche 3.7 inch Moun tain Howitzer Mark 1. Alle drie beschreven kanonnen zijn uit constructie oogpunt zeer modern en goed bruikbaar. Geen ervan beantwoordt echter aan de eischen van een modern infanterie kanon, dat vóór alles geëigend moet zijn voor vechtwagen-afweer. De Vo is of ontoereikend of niet zeer groot en de vuur- snelheid is te gering. Das Problem der artilleristischen Flugabwehr, von Dr. H. Aschenbom is voor onze artilleristen van actueel belang o. m. wordt het indirecte schieten, dat voor het onderhavig doel, volgens den schrijver nog een onopgeloste vraag is, in beschouwing genomen. Ten slotte een artilleristisch-taktische Aufgabe'(de verkenning, voorbereiding en bezetting van een stelling door een terugtrekkende divisie en daarbij het gebruik van een vooruitgeschoven stelling) de opdracht is een vervolg van die in heft 2 (Zie 1. M. T. No. 9). Heerestechnik. September 1927. Het artikel: Das Handwerkzug des Flugabwehr artilleristen, aangevangen in een vorig nummer wordt voortgezet; o.a. wordt de Zonenabgrenzung und Einteilung, en het voor dat doel samen te stellen verdedigingsplan, besproken. De bespreking van het Reglement sur la manoeuvre et l'emploi du genie van 1926, wordt vervolgd. Onder het opschrift „Specialwagen für die Wiiste Sahara" wordt het een en ander vermeld omtrent de ook h. 1.1. niet onbekende Citroën-KégresseWagen. Schweizerische Monatschrift für Offiziere aller Waffen 1927 No. 9. Het nummer bevat eene tactische studie, die waar zij slechts een divisie betreft, in het bijzonder onze aandacht mag verdienen. „Das Begegnungs- gefecht der 3 französischen Kolonial-Division und des VI deutsche activen Armeekorps bei Rossignol, St Vincent und Tintigny am 22 August 1914. Infantery Journal. September 1927. Uit een verslag van de „manoeuvres of the second Division", door den generaal Tiske, geeft de kennisname van de daarbij plaats gehad hebbende Air demonstrations wel eenige voldoening. Daarin wordt o.a. aangegeven hoe een luchtaanval op een marcheerende colonne werd beoefend. Tevens wordt besproken het leggen van een rook scherm. Voorts treffen de volgende uitlatingen. De ondervindingen van deze manoeuvres versterken den indruk dat onze regimentsstaven te groot zijn. Dit feit leidt ertoe dat aan het gezag en de verantwoordelijkheid van den comman deerenden officier wordt te kort gedaan. Het stafwerk leidt tot de lange en te veel details bevattende tactische bevelen. Van de radio wordt gezegd „De radio bij de infanterie brigade was als gewoonlijk van geen nut. De noodza kelijkheid om de berichten in code om te zetten en later opnieuw te ontcij feren leiden ertoe, dat de radio ongeschikt is voor de practijk omdat er altijd wel een beter en sneller werkend verbindingsmiddel bij de hand is. Luitenant Kenneth schrijft over Infantry Defense against Aircraft" en geeft daarin aanwijzingen voor de oefeningen van het bataljon in het nemen van maatregelen tegen gevechtsvliegtuigen. Ze zijn vnl. ontleend aan ervaringen opgedaan bij de Infantry School. Het ontwikkelde systeem berust op het beginsel, dat tegen laagvliegende vliegtuigen, de taak van elke bedreigde af- deeling is: le. de vijandelijke machines neer te schieten, 2e. maatregelen te treffen om eigen verliezen te voorkomen en 3e. indien op marsch zijnde, op onthoud zooveel mogelijk te ontgaan. ad 1. Hiertoe wordt de mitrailleur-compagnie over de geheele colonne (bataljons colonne) verdeeld en van elk pelaton een groep aangewezen als vuurgroep. Bij optreden van vliegtuigen openen de mitrailleurs (die gemon teerd staan op karren) en de vuurgroepen het vuur. De laatste openen het vuur (salvo-vuur) op 400—500 yards. ad. 2e hiertoe wordt in een open formatie gemarcheerd, worden maatregelen getroffen dat vijandelijke vliegtuigen tijdig

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 94