989 worden gemeld (verkenners, signaal) en wordt z. n. snel ontplooid. Om snel tot ontplooingte kunnen komen wordt een te voren af te spreken systeem aangegeven. Infantry Journal. October 1927. Hel nummer opent met een veelbelovend, doch per slot van rekening teleurstellend artikel Machine Guns support the Attack" van de hand van captain Almond. Schrijver stelt zich ten doel aan te geven, hoe de mitrailleurs het best aan te wenden bij den aanval in den bewegingsoorlog. Als beginselen worden voorop gesteld Geen commandant zal toestaan dat mitrailleur-eenheden van bataljons^ in regimentsreserve, onbenut blijven bij het inzetten van den aanval, evenmin mag de commandant van een aanvallend bataljon mitrailleurs, in de letterlijke beteekenis van het woord, in reserve houden. Men streve ernaar alle mitrailleurs tot steun van den aanval in te zetten. Mitrailleurs in reserve houden, mag slechts beoogen het beschikbaar houden van mitrailleurs om in te deel'en bij nog in reserve zijnde infanterie eenheden. De mitrailleurs van bataljons in reserve worden benut, om in het eerste stadium van den aanval de geweereenheden in voorste lijn te steunen, daarna worden die mitrailleurs beschikbaar gehouden om met het eigen bataljon op te treden; deze mitrailleurs treden voor eerstgenoemden steun op van uit achterwaarts gelegen stellingen en veelal indirect vurende; zij worden daarbij benut voor het afgeven van verontrustend vuur. De mitrailleurs van de aanvallende bataljons, vuren als regel direct, zij komen zoo ver mogelijk naar voren in stelling. Steunen van daaruit zoo lang mogelijk en gaan vervolgens mee naar voren. Schrijver ontwikkelt verder zijn ideën aan de hand van figuren. In aansluiting met de terzake handelende opstellen in het vorig nummer van dit tijdschrift, treffen we verder een Infantry School document aan getiteld Aerial Attack on an Infantry Bataljon". De luchtaanvallen, reeds gemeld in het hiervoor besproken manoeuvre-verslag worden hier meer in details be schouwd. Met betrekking tot de te voren bij het bataljon getroffen maatregelen wordt o. a. vermeld: Wanneer het zijterrein geen bepaalde redenen geeft om anders te handelen gaat bij nadering van gevechtsvliegtuigen, de le compagnie rechts, de 2e links van den weg enz. Van elke compagnie gaat daarna weer de le groep rechts, de 2e links, enz.; de groepen verspreiden. Van elke compagnie werden 2 groe pen als vuurgroepen aangewezen. Van de mitrailleur-compagnie worden 2 mi trailleurs op de karren gemonteerd gereed voor luchtafweer. De wijze waarop de luchtaanvallen werden uitgevoerd wordt beschreven. Uit de „comments" op deze oefeningen moge het volgende naar voren wor den gebracht. De vraag dringt zich op of het beter is met alle wapens te vuren" of met een gedeelte. De ervaring in Frankrijk heeft geleerd, dat het mogelijk is om met infanterievuur vliegtuigen af te schieten en proeven ge houden na den oorlog hebben dit bevestigd. Voorts doen de vragen zich voor: moeten de vurende afdeelingen zich eerst dekken? wordt salvo-vuur afgegeven? wordt gevuurd op commando of naar welgevallen? Een afdoend antwoord op de vragen wordt niet gegeven, wei wordt gezegd„Als de vuurgroepen eerst dekking zoeken gaat de gelegenheid om te vuren voorbij en het schijnt gewenscht om den man vrij te laten vuren. Nog andere punten worden aangeroerd. Captain Rarey, schrijft opnieuw over tanks, ditmaal onder het opschrift „Ame rican Heavy Tanks with the British offensive." Coast Artillery Journal. September 1927. Onder de Military Notes is opgenomen een beschouwing over het gebruik van de bajonet bij de Japansche infanterie. We vinden hierin Den Japanschen infanterist wordt van den aanvang af onderwezen dat de bajonet het wapen is van de infanterie, dat daarmede, en daarmede allèèn, den vijand kan worden gedwongen terrein prijs te geven. Hem wordt voortdurend ingeprent, dat de uiterste beslissing alleen kan worden verkregen door den stormaanval en dat de bajonet bij eiken aanval den doorslag geeft. De geest van het Japansche leger is de geest van het offensief en de bajonet is daarbij het wapen bij uitnemendheid. De soldaat moet daartoe met dit wapen ten volle vertrouwd zijn, dient de noodige handigheid te bezitten en geen

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 95