4. EEN NIEUWE ORGANISATIE VAN DE INFANTERIE- SECTIE door F. KROON. In het Januari-nummer van het I. M. T. wordt door den heer Kemmerling een pleidooi geleverd voor eene nieuwe organisatie van de infanterie-sectie. De schrijver baseert zijne overtuiging o a. op literatuur om trent veranderende inzichten ter zake in België en Frankrijk, waar intusschen de omstandigheden gansch anders zijn dan bij ons en voor eene organisatie, zooals die thans ook bij ons be staat, beslist veel ongunstiger moeten worden geacht (militie troepen, verlofsofficieren en -kader, terrein, enz.). Nu mag wel als algemeen bekend worden aangenomen, dat elke organisatie de onze dus ook hare eigenaardige nadeeien zoowel als voordeelen bezit. Dat het dus bij de keuze van eene organisatie feitelijk neerkomt op de appreciatie van die voor- en nadeeien en dat men deze dan ten slotte zoo nauwgezet mogelijk tegen elkaar moet trachten op te wegen. De moeilijkheid begint reeds bij die appreciatie, zooals we ook in dit geval zullen zien. De heer Kemmerling somt aan het slot van zijn betoog een vijftal voordeelen op van de organisatie welke hij voorstaat. Dat wil zeggen hij waardeert ze als voordeelen, wat nog niet zeggen wil, dat ze in de practijk inderdaad in alle gevallen voordeelen zullen blijken te zijn. Het door hem genoemde 5de voordeel had achterwege kunnen blijven, omdat in de huidige organisatie de sectie ook wel drie brigades karabijndragenden tegen ver zetslieden kan uitbrengen. Tegenover hetgeen dan door den heer Kemmerling zonder voorbehoud als voordeelen van het door hem voorgestane systeem wordt gewaardeerd stel ik de volgende naar mijne appreciatie al dadelijk voor de hand liggende bezwaren. 1. Men geeft het voordeel prijs, dat er op de voor eene brigade beschikbare ruimte gewoonlijk voor één enkele K.M. nog wel een goede en gedekte opstellingsplaats is te vinden, en accepteert het nadeel dat zulks voor drie K.M.'s heel wat moeilijker zal zijn en, in verschillende gevallen, zelfs niet goed doenlijk zal blijken. De opstelling der K.M.'s zal dan veel zichtbaarder worden voor 107

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 27