Schema van een militaire memorie overeenkomstig pt_ 11 (2) V.P.T.L. 1. Beknopt overzicht van de militaire geschiedenis voor de patrouille-actie. 2. De patrouille-actie. a. Tactiek der verzetspartij, (de meest voorkomende verzets- uitingen, krijgslisten, oorlogsgebruiken, typische ondernemingen der verzetspartij, optreden en maatregelen onzerzijds. Sterkte, bewapening en organisatie der verzetslieden). b. De wereldlijke verzetsleiders, (onderscheid tusschen het ver zet van landsgrooten en gewone bendehoofdenvan elk afzon derlijk: redenen van hun verzet, aanzien, invloed, operatiegebied, schuilplaatsen, voedselvoorziening, hulp van bevolking en hoofden, streken waarheen zij uitweken, hun betrekkingen daar, eenige van hun ondernemingen in bijzonderheden, hun opsporing, ver volging, onderwerping en hun rol sindsdien). c. De geestelijke verzetsleiders, (het door hen ontvangen on derricht, hun leer, centrum, eventueele geschriftenoverigens als b 3. Ethnografische bijzonderheden. a. Volksaard, (onderdanig, vrijmoedig, gesloten, tegemoetkomend, verraderlijk, etc.; houding tegenover vreemdelingen, kafirhaat, Europeanenmoorden tegenover de overheid, vertrouwend of af wijzend, willigheid in belastingen en heerendienst, politie en justitie; fanatisme; extremistische neigingen en invloeden; geheime bonden.) b. Volksgeloof, (voorteekens, onheils- en geluksdagen, wichelarij, onkwetsbaarheidbeteekenis heilige plaatsen en gravenmystiek, kettersche en moderne richtingen). c. Huizenbouw, (soorten, inrichting, omwanding, deuren, ramen, etc., één en ander met het oog op omsingeling en doorzoeking). d. Taal. (voorhanden boeken en woordenlijstenleermethoden dialecten). e. Omgangsvormen en titulatuur, (stam- en klassenindeeling, landsgrooten, hoofden, geestelijken, titels van hen en hun vrouwen). 134 pour faire bénéficier la génération d'officiers qui les suit de l'expérience qu'ils ont acquise en Afrique, a Madagascar, au Tonkin, en Chine. L'application des régies et principes qui régissent la guerre coloniale varie suivant la nature des théatres d'opérations, I'armement et la tactique de l'ad- versaire. Même en Indo-Chine, les procédés de stationnement, de marche et de combat varient suivant les régions. Nos soldats ne combattent pas, dans les plaines du Delta, corame dans les forets mamelonneés du Yen-Thé ou les montagnes rocheuses du Haut-Tonkin." Paris, le 30 aoüt, 1910.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 54