162 moeten streven („the method of the Napoleonic expert aides-de-camps are the only solution of control in modern mobile warfare")dat de aanval op de middeleeuwsche infanterieformaties een eenvoudige zaak is en ten slotte, dat de belemmeringen in den weg te leggen door het anti-tankgeschut zijn te ontgaan door deze te bestrijden, door gebruik van nevel en het toepassen van snelle bewegingen en door de tankformaties door vliegtuigen te doen steunen. En, vraagt zich de schrijver af, wat blijft er nu van de hedendaagsche infanterie over? We kunnen deze tot '/4 terugbrengen, zij moet worden om gezet in lichte infanterie, die in de, op den zeeslag gelijkende, gevechten te land als „landingsdivisiën" dienst doen. Wetenswaardig is een kort opstel „Air Umpiring" van den luitenant-vliegenier Mc. Donald, waarin o. a. de vraag behandeld wordt hoe het best de invloed van de actie in de lucht op de troepenbewegingen op den grond wordt gecon troleerd. Schr. denkt aan een vliegenier-of waarneinerscheidsrechter in de lucht. Het veelbesproken vraagstuk der samenwerking met de artillerie wordt aan geroerd in een kort opstel „None so blind as those that cannot see." De schrijver geeft als motto het betrekkelijke punt uit de Field Service regulation, luidendeThe ideal form of artillery support is that in which fire can be directed by observers so placed as to be able to follow closely the progress of the attack and at the same time with secure sommunication to their guns. The nature of the ground as well as dust, smoke, or mist will seldom allow of this form of support, and, since communication from obser vers to gun cannot bij assured, artillery fire based on such factors can never be certain. Vervolgens geeft hij aan hoe voor het verleden, het heden en de naaste toekomst gezegd kan worden„Artillery fire based on such factors can never be certain". Voor de toekomst had schr. daarbij op het oog de waarnemer-vuurleider in de lucht. Schr. concludeert ten slotte dat de waar- nemingsgroepen van de batterijen (ten minste 3) èn de infanterie moeten zijn uitgerust met draadlooze toestellen. Dan toch kan de artillerie op meer voudige wijze worden ingelicht omtrent de plaats van de vijande lijke weerstandskernen. Het betrekkelijke punt in het voorschrift zal dan moeten luiden „Werkdadige artillerie-steun is afhankelijk van een goede voorlichting, zoowel door de infanterie- als door de artillerie- organen. Deze inlichtingen kunnen slechts met behulp van goede ver bindingsmiddelen hunne bestemming bereiken. De juistheid van het artillerie vuur is van deze factoren afhankelijk". De troost is schraal. Niettemin een aansporing om onze artillerie en infanterie zoo spoedig mogelijk uit te rusten met betrouwbare radio-apparaten met beperkte werkingssfeer. Brevet-Major Dening bespreekt The Obstacles in the way of mechanisation of the Army". Sprekers bezwaren zijn: le. de aandacht is in de eerste plaats gevestigd op de onmiddellijke vredestaak van het leger, n. 1. de bezetting en aflossing van een groot aantal garnizoenen in de Overzeesche gewesten; 2e. de opinies zijn verdeeld over de vraag of het wel juist is om menschen en dieren te vervangen door machines, waar niet vooruit is te zeggen welk het oorlogstheatre zal zijn 3e. de ontwikkeling van de techniek schrijdt steeds voort4e. hoe de benoodigde fondsen te vinden. Elk dezer bezwaren in beschouwing nemende welk betoog ook voor ons wel van belang is, waar schr. de taak handhaven van orde en rust niet uit het oog verliest wordt geconcludeerd: le. het waarschijnlijk karakter van een oorlog onder moderne omstandigheden kan bij benadering worden voorzien2e. de oorlogvoering eisch een leger gedeeltelijk berekend voor een oorlogsvoering met zeer bewegelijke mechanische krachten en ten deele voor een stellingkrijg als de afgeloopen oorlog te zien gaf; 3e. een belangrijk deel van het Britsche leger eischt mechaniseering; 4e. de totstandkoming hiervan wordt geremd door factoren alshet gevolgd systeem van aflossing van de troepen in over zeesche gewesten, de onzekere ontwikkeling van de techniek en de finantieele zijde, welke geen van allen onoverkomelijk zijn. Door deskundigen zal van een voordracht The internal combustion engine and its influenze on War material" wellicht met belangstelling kennis worden genomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 82