163 Een artikel Mechanisation from a cavalry point of view" beoogt te betoogen: Laten we daarom onze aandacht concentreeren op een reorganisatie van onze cavalene-eenheden en formaties, door deze met mechanische hulpmiddelen te versterken, liever dan te trachten een mechanisch verkenningswapen te ont- wikkelen onder niet-cavalerie-officieren en los van de cavalerie. Tenslotte een uitvoerig overzicht over The international situation, terwijl uit The Army notes" curiositeitshalve overgenomen moge worden, hetgeen vermeld staat onder „Holland". Communism in the Dutch Indies. Fresh communistic outbreaks have taken place in the Dutch Indies, principally at Semarang. In Java, one sergeant one corporal, ten privates and nine native civilians were arrested on charges of recruiting adherents to communism. Plans for a widespread communistic conspiracy was discovered and nipped in the bud. This activity had taken a firm hold in the Army. Energetic counter measures were promptly taken. La Revue d' Infanterie, November 1927. Het artikel „Les actes des Heros wordt voortgezet. Ook nu bevat het veel wetenswaardige voorvallen uit den grooten oorlog. Typische en pakkende verhalen over kameraadschap en zelfopoffering. Voorbeelden worden gegeven vanLe dévouement aux blesses, devouement aux camarades, dévouement aux chefs, hommage au chef mort en dévouement du chef a ses soldats. Er uit kan voldoende stof worden geput voor korte voordrachten, ook vooral voor het lagere kader. De lezing er van wekt de gedachte op, dat er toch ook veel schoons in de uren des gevaars naar voren komt. De studie Motorisation et conceptions militaires britanniques" wordt ver volgd. Ten onrechte werd in het vorige overzicht dit opstel in verband Ge bracht met de manoeuvres met de proef-gemechaniseerde brigade in Engeland. De schrijver bouwt zijn beschouwingen n. 1. op de vroeger plaats gevonden hebbende demonstraties te Curnberly. Schr. bespreekt uitvoerig de mogelijk heid van een volledige mechaniseering, welke in Engeland zulke enthousiaste verdedigers vindt. De schrijver, de bekende Colonel Allenaut, ontkent de groote beteekems van de huidige vorderingen der motortechniek niet, doch staat sceptisch tegenover de vergelijking van den toekomstveldslag met het gevecht ter zee en wijst op de groote verschillen. Onjuist is het, zegt hij, om uit te gaan van de stelling „La victoire reste toujours a l'arme la plus perfectionnée". Ook het individu heeft grooten invloed en vergeten we vooral niet de com mandovoering. Het leger van machines is niet in staat terrein te veroveren en evenmin om het terrein te bezetten. En dan zullen er steeds groote ver schillen blijven tusschen het gevecht ter zee en dat te land. Immers de zeeën zijn practisch gesproken overal toegankelijk voor de oorlogsschepen het terrein zal zich lang niet overal eigenen voor de Iandkruisershoe denkt men zich het optreden van dergelijke gemechaniseerde machten in het bergland of in de moerassige streken Kent men op zee hindernissen voor de strijdkrachten, zooals op het land de groote rivieren Vergeten we ook niet, dat er terreinen zijn, die zich slechts eigenen om bezet te worden door, om ze zoo maar eens te noemen ouderwetsche strijdkrachten, waartegen de Iandkruisers niet kunnen optreden' omdat het terrein hun dat belet, terwijl die bezettingen voor hen wel gevaar meebrengen. Ook spelen de begroeiing en het niet overzichtelijk zijn van het terrein belangrijke rollen. Schrijver wijst erop, dat in verband met een en an- dei de strijdkrachten te land een harmonisch geheel moeten vormen, waarin menscheen machine ieder hun plaats vinden en dat de Infanterie een zeer belangrijk aandeel zal moeten nemen, al geeft hij toe dat men meer dan voorheen er naar zal streven om de krachten van den Infanterist te sparen door verplaatsingen met behulp van auto's te doen geschieden en een deel van zijn bepakking op terreinwagens mede te voeren. Ter illustratie, dat de schr. zich in het vraagstuk goed heeft ingedacht, zij nog vermeld, dat er ook op gewezen wordt, dat het vuren vanuit de z.g. Iandkruisers van den generaal rullei een veel moeilijker zaak is, dan het vuren aan boord van schepen, De bewegingen van het schip kenmerken zich door een zekere regelmaat; die van

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 83