266 bescherming verleenen". Men streve niet naar veel vuren om den vijand te beletten zich boven een dekking te vertoonen, neen, men streve naar „treffen" naar „vernietigen", dus vooral naar goed gericht en goed geleid vuur. Nogmaals treffen we in dit tijdschrift een betoog „Zur F rage der Ausriïs- tung der Führer der Feldmitrailleurkompagnien mit dem Karabine" aan. De geleverde beschouwingen geven een duidelijke uiteenzetting van de voor- deelen van de karabijnbewapening voor de geleiders van de mitrailleurcom pagnie. Militar wissenschaftliche und technische Mitteilungen, Jan. Febr. Het nummer bevat belangwekkende opstellen met betrekking tot de cavalerie en hare organisatie, zooals: Die Wandlungen in der Verwendung und Organi sation der Kavalerie-Divisionen wahrend des Weltkrieges, die Kavalerie an der Westfront 1918, Neuzeitliche Kavalerie, die leichte (motorisierte) Division. Het laatste artikel is ook voor onze omstandigheden niet van belang ontbloot, ook al zullen we niet gauw over gemotoriseerde divisiën beschikken. Met opzet wordt hier van „gemotoriseerd" gesproken, waarmee bedoeld wordt vervoerd op motorvoertuigen, hetgeen iets anders is dan gemechaniseerd, waaronder men weer verstaat „vervoerd en vechtend op motorvechtwagens". De nadeelen van gemotoriseerde verbanden worden in het licht gesteld. Voorts wordt die deutsche Reitv or schrift" aan een tamelijk uitvoerige beschouwing onder worpen. Luit. Kol. Irlweck wijst in een opstel „Führungsübungen im Geripp und Fruppenmanöver mit vollen Standen" op het belang van, wat wij noemen „kaderoefeningen in het terrein". Schr. zegt o. a. Voor de commandanten tot en met den comp. comdt als laagste blijven of de troep er bij is of niet de opgaven tot beoordeeling van toestand en terrein, de verkennings- en beveiligingsmaatregelen dezelfde en kunnen de verbindingen, de legering, troepen- en marschindeeling, het tactisch denken en handelen, besluitvaardig heid, rustige overweging, het vasthouden aan en doorvoeren van een genomen besluit, alsmede het aanpassen aan zich wijzigende omstandigheden zonder troepen minstens evengoed beoefend worden als met troepen. ,Das Kriegseisenbahnwesen" geeft een overzicht van de taak en de rol van het spoorwegwezen in den oorlog. Het artikel, dat nog gevolgd wordt door een bespreking van een uitgave van het Duitsche Reichsarchiv, geti teld „Das deutsche Feldeisenbahnwesen" is voor onze kleine verhouding van minder belang. Majoor Heigl, de bekende bewerker van „das Taschenbuch der Tanks" vervolgt zijne studie over Straszenpantser (I. M. T. no. 1 blz. 77). Ook dit gedeelte draagt een technisch karakter en bevat voorts verlucht door foto's een beschrijving van de pantserauto's van verschillende staten (Duitschland, Engeland, Frankrijk). Van een tweetal der meest moderne Pantserauto's, n 1. de Rolls-Royce en de Crosley, mogen de volgende gegevens vermelding vinden Gewicht 4.1 ton 4.85 ton Lengte 5.04 M 5.01 M Breedte 1.90 M 1 80 M Hoogte 2.30 M 2.50 M Motor 6 cyl. 48/50 P. S. 4 cyl. 40/50 P. S. Bewapening 1 mitr. 2 mitr. Bemanning 4 man 4 man Pantsering Volkomen tegen infanterieprojectielen Benzinevoorraad 100 L 93 L Werkingssfeer 450 K.M. 192 K.M Snelheid 40 80 K. M. uur 32 - 60 K. M. uur De Roll Royce is met veel succes tijdens de straatgevechten in Shanghay in Juli 1927 gebruikt. Onder Waffen-, Schiesz- und Munitionswesen wordt melding gemaakt van een in Tschecho-Slowakije in beproeving zijnde knal- en mondingsvuurdemper voor pistolen, geweren, mitrailleurs en zelfs vuurmonden, waarvan bovendien

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 100