Wij meenden tenslotte dat de schrijver recht had op een positieve samenstelling van de sectie, waar hij ons zelf zijne positieve sa menstelling heeft gegeven en het niet meer dan billijk kan worden genoemd om, waar men het met hem niet eens is, zich niet uit sluitend te bepalen tot afbrekende critiek. Bij het in beschouwing nemen dan van de organisatie van de inf.-sectie en van gevechtseenheden in het algemeen, dient men uit te gaan van de taak, welke die eenheden in het gevecht heb ben te vervullen en de omstandigheden waaronder zij dat ge vecht moeten voeren. De schrijver van het meergemeld artikel geeft dit aan door te zeggen, dat ons leger naast de normale legertaak „verdediging tegen vreemd geweld" nog een andere primaire taak heeft te vervullen, nml. „handhaving van orde en rust". Noch daargelaten, dat wij deze onderscheiding minder gelukkig gekozen achten, zou het ons, den schrijver volgende, logisch geleken hebben, indien hij bij zijne organisatie van de sectie, in de eerste plaats rekening had gehouden met die primaire taak van het leger en daarna met de normale taak en op deze wijze zou komen tot een organisatie, welke aan beide eischen zou voldoen. De schrijver doet dit niet. Hij begint met de vermelding van enkele karakteristieke hoofdzaken van den modernen inf.-aanval en gaat dan over tot de formuleering van de aan de huidige or ganisatie klevende nadeelen, om daarna, zonder een nieuwen op bouw der sectie, te komen tot een eigen organisatie, waarvan hij zegt, dat zij zonder uitbreiding van personeel tot het gewenschte resultaat leidt en terdege rekening houdt met de primaire taak van ons leger, zonder dat wij vermeld vinden, hoe daarmede bij dien opbouw rekening werd gehouden en waar dus het zwaarte punt heeft gelegen. Hij besluit dan met de voordeelen van zijne organistie op te sommen. Wij vermeenen ons te moeten stellen op een scherper stand punt en zouden van die gevechtstaak uit willen gaan, welke de zwaarste eischen aan die eenheden stelt. Zij zullen dan vanzelf bruikbaar blijken voor een in tactisch-technischen zin secundaire taak, i. c. voor de uitvoering van gevechtsopdrachten tegen een minderwaardigen vijand. Hoewel dus onze primaire legertaak bestaat in het handhaven van orde en rust, terwijl de verdediging tegen vreemd geweld, uit een politiek oogpunt als een secundaire taak wordt aangeno men, moeten wij toch voor bovenbedoelde beschouwingen ons houden aan de politiek wellicht secundaire, maar in tactisch- technischen zin nog onbetwist primaire beteekenis hebbende taak van ons leger. Wij dienen dus de organisatie van de sectie uitsluitend op te bouwen volgens de eischen van het moderne gevecht, althans 227

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 61