Noch daargelaten, dat enkelen uit het Q. V. 1. meenen te lezen, dat de K. M. in handen is van den sectiecommandant en daarin zoolang mogelijk moet blijven, is dit bij toepas sing van het nieuwe beginsel toch ook het geval en is zij i. c in handen van den cdt. der K. M.-brigade, die deze vuur kracht echter volgens directe aanwijzingen van den sectie commandant gemakkelijker kan aanwenden tot het bereiken van het gevechtsdoel der sectie, in tegenstelling met thans, waar het vuur in de eerste plaats wordt benut voor de bri gade. c. Samenwerking tusschen vuur- en stootkracht kan nooit beter zijn dan wanneer die beiden in één hand zijn samengevoegd. De huidige organisatie van de brigade waarborgt automatisch die samenwerking in de brigade. Daartegen zouden wij kunnen aanvoeren, dat de samen werking in de sectie boven die van de brigade gaat en het dus logisch is, dat de samenwerking tusschen die elementen geregeld wordt door den sectiecommandant instede van door den brigade-commandant. De samenwerking tusschen stoot- en vuurkracht is hierbij toch ook in één hand en wel in die van den sectiecommandant. d. De huidige organisatie is soepeler dan de voorgestane. De samenwerking is thans beter verzekerd. De sectiecom mandant heeft genoeg zeggingskracht om de K. M 's speciale opdrachten te geven, terwijl de huidige stootkracht per bri gade niet minder en die per sectie grooter is dan de voor gestelde. Wij kunnen volstaan met te verwijzen naar ons betoog hiervoren, waarbij gebleken is, dat die soepelheid bij de voorgestelde organisatie inderdaad grooter is, omdat op het zwaartepunt een grootere plaatselijke overmacht kan worden gegroepeerd dan thans. Dat de stootkracht naar verhouding grooter is dan thans werd reeds aangetoond. e. Een voordeel van de huidige organisatie is de hechte samen hang in de brigade. Iedere brigade weet dat zij zich zelf moet helpen. Ook dit is immers bij de voorgestelde organisatie het ge val met de K.-brigade en de K. M -brigade. f. In de gemengde brigades bezitten wij een eenheid, welke in staat is elk voor zich voort te bewegen en zich een weg te banen door tal van moeilijkheden naar het voorgenomen einddoel, terwijl zij tevens in staat zijn elkander daarbij te helpen en te steunen. Economischer is de nieuwe organisatie, waarin wij een een heid bezitten welke in staat is dezelfde moeilijkheden te over winnen en het voordeel heeft door haar plooibaarheid zich meer 241

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 75