380 te brengen. Er werd echter reeds bekend dat de beide mogendheden niet licht hare neutrale houding zullen laten varen. Veel goeds voorspelt een en ander niet en is het dus vrij zeker dat ook het komende jaar weer veel strijd en moeilijkheden te zien zal geven." S. Kalft geeft een van aardige anecdoten voorziene beschrijving van Schutterij-officieren uit vroeger tijd". Oud-Kolonel J. C. A. Ba/mink houdt ons getrouw op de hoogte van de verrichtingen, welke in het moederland plaats hebben in verband met het Eeuw feest van de K. M. A. We lezen daaruit dat de data voor de feestviering thans officeel bepaald zijn op 18, 19, en 20 October a s. X. bespreekt het Verschil iti waardeering van de H. KS- studiën in Neder land en in Indie." doch laat ons in het onzekere omtrent de gedragslijn, welke hij voor het Indische leger aangenomen zou wenschen te zien. Het vereenigingsnieuws bevat de definitieve agenda voor de a. s. algemee- ne vergadering, welke als volgt luidt „Zaterdag 21 April vergadering, des avonds aanvang 6 uur 30 n.m. Hierbij komen in behandeling: 1. Openingsrede van den Voorzitter. 2. Verkiezing Hoofdbestuurslid. 3. Beoordeelingsvoorschrift. 4. Pensioenreglement. Zondag 22 April des morgens 9 uur v.m. 5. Het doordienen van kapiteins, die ongeschikt zijn verklaard voor be vordering. 6. Het behoud van pensioen bij oneervol ontslag. Zondag 22 April des avonds 6 u. 30 n.m. 7. Voordracht met lichtbeelden over radio door den heer Ir. van DisseL Maandag 23 April des morgens, tocht naar Malabar radio, waarbij de dames der leden worden uitgenoodigd. Maandag 23 April des avonds congresdiner, zoo noodig voorafgegaan door een vergadering. De memoriepuntenVereenigingsleven, orgaan, verslag van den penning meester en hulpbank zullen nader over de vergaderingen worden verdeeld. Na afloop der morgenvergadering op Zondag 22 April zal de begroeting van de afgevaardigden der afdeelingen worden onderstreept. Het in de voorloopige agenda opgenomen punt d, betreffende de Algemee- ne Order voor den geneeskundigen dienst is daarna afgevoerd om redenen, welke bij schrijven aan de Afdeelingen zullen worden uiteengezet. Besloten wordt om de peis niet ter vergadering uit te noodigen en bij eventueel verzoek verslagen te vestrekken. Worden geen verslagen gevraagd, dan zal een kort verslag aan den Aneta-Vertegenwoordiger worden aangebo den. T. B. 9. OVERZICHT NEDERLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. Mavors, Januari. Luitenant de Broekert (waarnemer) beëindigt zijn over zicht Korte sciiets van de ontwikkeling der luchtvaart" en vertelt het een en ander over de uitbreiding van het luchtverkeer. Een volgend artikel „Het verplicht en bevoegd gebruik van wapenen door militairen, ook in vredestijd" is ook voor ons van actueel belang en mag als een aansporing worden aan gemerkt om de hier naar voren gebrachte aangelegenheid tot een onderwerp' van gedachtenwisseling te maken. Men vindt in het betoog voldoende aan- knoopingspunten voor nuttige beschouwingen. Voor onze omstandigheden zat men zich evenwel aan een afzonderlijke studie moeten zetten. Jammer genoeg is de schr. er in geenen deele in geslaagd het onderwerp aantrekkelijk te behandelen. Het wekt de herinneringen op aan den studietijd, n.I. een les in militair strafrecht op een somberen namiddag.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 102