383 wikkeling van het Britsch Empirium en van het Britsche leger in herinnering om daarna den huidigen toestand in beschouwing te nemen. Een artikel *Aut ciirsu, aut cominus armis (door beweging of door kracht der wapenen) geeft eene beschouwing, welke vnl betrekking heeft op de beveilioïncr van een gemechaniseerde macht en stelt tegenover elkaar voorhoeden, bestaande^uit: le. lichte tanks, pantserauto's en gemechaniseerde artillerie; 2e. cavalerie; 3e. een combinatie van beiden. Overtuigend schetst schr. de nadeelen van le. óm ten slotte 3e te verkiezen. Het artikel geeft wel een aardig in zicht in de zwakke plekken van een gemechaniseerde eenheid. Een beschrijving The downfall of Abd-el-Krim"beoogt een overzicht te «zeven van de maatregelen door Frankiijk, in samenwerking met Spanje, ge nomen om het Riff-oproer den kop in te drukken en het gezag van den Sultan in de ontrouw gemaakte deelen van N. Marokko te herstellen Omtrent deze aangelegenheid is een semi-officieel verslag verschenen: „La Victoire franco-espagnole dans le Rif", van Laure. De hier besproken beschrijving geeft een beknopt, zakelijk overzicht. Colonel Fuller, dit maal minder vooruitstrevend daii gewoonlijk, geeft een opstel -A Greater than Scipio Africanus" en breekt daarin een lans voorden 361 v. Chr. levende Agathocles. Na een zeer lezenswaardige uiteenzetting over hetgeen we kunnen leereu van dezen generaal van vóór Christus, constateert de schr. „Scipio kan ons leeren hoe wij Franschen, Duitschers en dergelijken moeten bevechten; bij Agathocles kunnen we aankloppen om te weten te komen, wat ons wacht als we ooit geroepen mochten worden ons te nieten met Mongolen, Afghanen of Russen, wanneer deze door een genie geleid worden". De reeds meermalen in dit periodiek ontmoete Colonel Renny levert eene beschouwing over Coorditiotion of the Artillery oud Mochine-Guti Fit e Pion in the AttackIn „the encounter attack", d. i. een aanval op een tegenstander, die geen gelegenheid gehad heeft zijne verdediging te organiseeren, zal de samenwerking tusschen artillerie en mitrs. zich bepalen tot die tusschen de „forward m. g." en close-support artillery". Bij den aanval op een voorbereide stelling (deliberate attack) staat de zaak anders. Schr. onderscheidt 3 periodes, n.l die waarin vijands vuur overwonnen wordt, die waarin de eigen infanterie de vijand, stelling binnen dringt en zich daar nestelt en die, waarin het einddoel is bereikt en de toestand zich consolideert. Uitgaande van 144 mitrailleuis pei divisie van 12 bataljons, komtschrijver tot een indeeling van de mitrailleurs in: a. forward guns, samenwerkende in direct verband met de voorste troepen waarvoor schrbij een opmarsch met 2 brigades (regimenten) in voorste lijn, 64 mitrs. wenscht b. mitrs voor het consolideeren van bezette tactische punten en het dekken van de flanken, en voor het afgeven van beschermend vuur c. reserve. Schr. wenscht in den aanvang het meerendeel van de mitrailleurs te bestemmen voor taak b. en vindt het een miskenning van de lessen uit den oorlog om alleen of in de eerste plaats de nadruk te leggen op a. De taak sub. b. ver richten de mitrailleurs in nauwe samenwerking met de artillerie. In deze tweede periode moet meer gedecentraliseerd worden, bestaat dus niet die innige samen werking tusschen art en mitrs., terwijl in de derde periode coordination of artillery and machine gun fire a matter of defence is. Het is voor ons moeilijk hieruit leering te trekken, waar wij per divisie slechts 54 mitrailleurs tellen en dus ternauwernood voldoende zouden hebben voor een der genoemde taken a en b. en daarenboven van onze zwakke artillerie niet verwacht kan worden, dat zij het tekort vergoeden zal. Ten slotte loont het de moeite kennis te nemen van eene beschouwing Notes on intelligence training during manoeuvres," we zouden kunnen zeggen aanwijzingen voor het houden van oefening met net kantoor „inlichtingen bij staven. Van een „Intelligence staff," onverschillig of ze tot een bataljon, een regiment, een divisie of hoogere eenheid behoort, moet worden geëischt, dat ze le. over een handig overzicht beschikt, waaruit valt af te leiden alles wat tot op een bepaald tijdstip bekend is geworden 2e op elk gegeven tijdstip den geheelen toestand kan weergeven 3e. aanwijzingen kan geven welke plannen van

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 105