386 country voertuigen, zooals snelle lichte tanks en pantserauto's; hiertegen over dient echter weer te worden gesteld, dat in vele deelen der wereld mechanische vervoermiddelen groote nadeelen kunnen opleveren. Een rivier zonder bruggen b.v. vormt voor dergelijke voertuigen een niet te overkomen hindernis, terwijl zulks voor cavalerie niet het geval is. De schr. is zelf een tankofficier en derhave zeer geporteerd voor het nieuwe wapen. Hij wil tanks gebruiken voor verkenning en voor het beletten van de verkenning door den vijand, voor beveiliging, voor aanvallende en verdedigende handelingen, voor het voorloopig bezetten van gewichtige punten, voor de verbinding, voor de vervolging, om lucht te verschaffen bij tegenslagen en voor het uitvoeren van raids; natuurlijk kunnen ook de andere wapens bij die handelingen niet worden gemist. Aan het slot worden aangehaald de volgende woorden van den Franschen generaal Weygand en den Britschen generaal-majoor Swinton, luidende achtereenvolgens: »Het idee dat de cavalerie tot het verleden behoort is een misvatting Zeer bewegelijke cavalerie is van enorme tactische waarde. Cavalerie-afdeelingen dienen echter in belangrijke mate te worden gesteund door een groot contingent aan mechanische hulpmiddelen; machinegeweerafdeelingen, tanks en veldartillerie moeten allen met de lichte cavalerie zooveel mogelijk in contact blijven." en „Indien het mocht gebeuren dat mechaniseering op groote schaal door de voraanstaande naties zal worden aangenomen zullen we achtereenvolgens zien: In bergachtige en boschrijke streken waar cross country-machines niet kunnen optreden blijven de tegenwoordige methodes van oorlogvoeren ongewijzigd; indien echter operaties dienen te worden uitgevoerd in vlak en open terrein, waar optreden met dergelijke machines wel mogelijk is, zal de strijd worden gevoerd door tanks e. d. En zoolang deze machines van den tegenstander niet buiten gevecht zijn gesteld dan wel men zelf hierover niet kan beschikken, zal er zeker geen gelegenheid bestaan om binnen het terrein van hunne actie gebruik te maken van cavalerie en infanterie". De schr. wil terecht de tijd laten beslissen. Velen zullen zich na het lezen van het artikel afvragen, moeten wij in Indië ook niet eens een proef nemen? Ontegenzeggelijk kunnen lichte snelle tanks of pantserautos ook bij onlusten belangrijke diensten bewijzen. The Journal of the Royal Artillerie. Jan. In de eerste plaats bevat het nummer een vrij uitvoerig verslag van een lezing met debat over „The tactical handling of A. A. units in the field"De verschillende actieve (vlieg tuigen, kanon, kleinkaliber wapenen en zoeklichten) en de passieve middelen (maskeering en dekking) worden besproken alsmede de organisatie en het gebruik van die verschillende hulpmiddelen. Captain Benfield levert beschouwingen over de granaat en de Granaat kartets(Shrapnel and H(igh) E(xplosive), bespreekt de waarde van beide projectielsoorten en komt tot de conclusie, dat ook door de wijziging van de doelen de O.K. T. aan waarde heeft ingeboet. Hoe meer de levende strijd krachten door machines worden vervangen hoe meer behoefte zal bestaan aan H. E. Voorts vinden we hier een typisch artikel „The impatience of an infantry man" door kolonel Howard, alweer handelend over tanks en gepantserde auto's. Reeds het begin is merkwaardig, waar de schr. ongeveer zegt „Wij weten allen wel dat de infanterie-bataljons in de smeltkroes zijn en dat commissies druk bezig zijn om de details van een reorganisatie uit te zoeken. Mijn be doeling is geen andere dan om aan te toonen, dat er maar twee soorten orga nisaties noodig zijn n. 1. een voor de normale oorlogstooneelen (geheel gepant serde eenheden) en de andere voor bijzondere gevallen (ongepantserde een heden.) Onze moderne dragonders, dat zijn gepantserde voertuigen, hebben nu al een groote vernietigende werking, maar dat zal nog wel anders worden als de bewegelijkheid en de uitwerking worden opgevoerd!" Alles wat de infanterist vraagt, gaat hij verder, is zoodanig te worden bewapend, uitgerust en georganiseerd, dat hij in staat is om in de toekomst op dezelfde wijze zijn rol te spelen als in het verleden. Een onbeschermde infanterist is geen

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 108