388 schaffing van paarden geheel achterwege kan blijven; dit probleem wordt nader met cijfers uitgewerkt. In zijn conclusies zegt de schr. o. m „Indien wij niet achter willen blijven bij andere naties, moeten wij onverwijld het vraag stuk van de motoriseering met ernst onder de oogen zien." Een nauwlettende studie van deze kwestie, ook gelet op het feit, dat de aanvulling van het paar- den-materiaal h. 1.1. steeds met grootere moeilijkheden gepaard gaat, wil ons ook voor het Indische leger zeer gewenscht voorkomen. Revue Militaire Frangaise. Januari 1928. Commandant Vauthier geeft een artikel ,,L'Artillerie antiaérienne, son emploi, son organisation." Hij wenscht 1. Anti-luchtvaart geschut met groote uitwerking, dat een groote strategische mobiliteit dient te bezitten, tactische mobiliteit is minder urgent; autotractie bijzondere munitie. 2. Licht anti-luchtvaart geschut met een maximum gewicht van 3 ton De strategische en de tactische mobiliteit dient gelijk te zijn aan die van de di visie-artillerie. De munitie en de tractie dienen overeen te komen met die van de lichte artillerie. Tot het hier genoemde geschut behoort ook het geschut van klein kaliber met een zeer groote vuursnelheid. Het eerstgenoemde geschut zou zijn in te deelen bij de reserve, de andere geschutsoorten bij de troepen. Per divisie zou beschikt moeten worden over: 1 batterij van 4 lichte kanonnen, 1 batterij van 6 automatische, kanonnen van klein kaliber. Schr. wil echter het geschut niet indeelen bij de divisie doch bij het legerkorps, waarbij dan in totaal waren in te deelen: 1 afdeelir.g licht geschut van 3 batterijen a 4 stukken, 1 afdeeling automatisch-klein-kaliber geschut a 3 batterijen van 6 stukken; naar behoefte kan dan geschut ter be schikking van de divisiën worden gesteld. La Revue d'Infanterie. Jan. De reeds meermalen aanbevolen studie „Les actes des héros" wordt voortgezet met een hoofdstuk „les hommes de volonté." Dit gedeelte bevat mede lezenswaardige psychologische beschouwingen met als hoofdthema „onder de gevoelens welke den burger ertoe brengen den dood te trotseeren neemt de vaderlandsliefde een eerste plaats in." Nogmaals moge worden herhaald: deze studie bevat veel stof, welke zich eigent voor een causerie voor het lagere kader en een praatje met uwe manschappen Een aanvang wordt gemaakt met een vervolgartikel „L'aviation en liaison avec l'infanterie". De schr. wenscht in het bijzonder in studie te nemen: de verbinding met de infanterie, voorts het in werking brengen van het luchtwa- pen ten bate van de infanterie en de onderlinge samenwerking tusschen beide wapens alsmede de mogelijkheden van de aviatiek voor de verkenning en waarneming en het ingrijpen ervan in het gevecht. Voorts belooft de schr. in het tweede en derde deel een bespreking van de rol van het vliegtuig als avion d'accompagnement de l'infanterie, van eenige practische regels voor de infanterie om zich aan de waarneming door vliegtuigen te onttrekken en van eenige aanwijzingen voor de verdediging ertegen met behulp van haar eigen vuurwapens. Met betrekking tot de luchtwaarneming wordt de invloed na gegaan van het vliegmaterieel, van belichting, hoogte, terreinvorm en begroei ing en worden de middelen besproken waarover de infanterie beschikt om haar plaats aan vliegtuigen kenbaar te maken, terwijl voor ditmaal geëindigd wordt met een beknopte bespreking van de luchtfotografie en van de aviation de combat. Het geheel belooft een lezens aardige en toch eenvoudige studie te worden. Een artikel les infanteries étrangeres" wordt aanbevolen voor de genen, die gaarne eigen meeningen toetsen aan die van schrs. in buiten- landsche periodieken. Ditmaal worden verschillende factoren besproken, welke de Duitsche doctrine beheerschen (organisatie en bewapening van de Reichswehr) en zulks in vergelijking met de Fransche opvattingen. Ter tijpeering de volgende aanhaling: De aard van het gebezigde automatische wapen is van overheerschenden invloed op de tactiek der kleine eenheden. Als het vuurwapen een automatisch geweer is (zelflaadgeweer), waarmede iedere man bewapend is, is de tactiek der kleine eenheden eenvoudig en neigt deze over tot de liniaire tactiek. Als het lichte automatische wapen is een geweermitr-, welks bediening een bepaalde geweermitr. groep vereischt, welke echter zonder bezwaar de bewegingen van de geweergroepen kan volgen, leidt

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 110