1 u v. in. houdt de gids halt, wijst een klein ravijntje aan en verklaart, dat men op de verzamelplaats is aangekomen het 6e Bataljon is reeds ter plaatse. Het geheel houdt halt en rust. De Bat. Cdt. vindt een verlaten Duitsche Co. P. en zet zich neer om het aanvalsbevel voor zijn Bataljon te maken. Veel weet hij nog wel niet, maar wellicht ontbreekt hem aanstonds den tijd. „Aanvalsbevel No. 1. Co. P. Pernant, 1 u. 30 v. m. Opdracht voor het Bataljon. Het Bataljon moet zich meester maken van de „Mont de Paris" tot aan de Noordelijke afhelling oprukken en deze ter verde diging inrichten. Opdrachten van de neventroepen zelfde doel. Plaats van het Bat. in het Reg in voorste linie, rechts, in verbinding met het le Bat. van het 418e R. 1. aan de rechter-en met het 6e Bat. van ons Reg. aan de linkerzijde. In de gereedstelling zal aan elke afdeeling haar plaats worden aangewezen. Om verlaat het Bat. het Zuidelijk deel van het ravijn van Pernant. RichtingDe kerktoren van Saconin, de weg van Saconin- Breuil oversteken gereedstellingOostrand van het ravijn van Saconin, de rechtervleugel van het Bataljon aangeleund aan den grooten weg van Paris naar Maubeuge. Volgorde in de gereedstelling: 13e Compagnie, rechts, rechter vleugel aan den weg, front 250 M; 14e Compagnie, links, in verbinding met de 13e; 15e Compagnie, volgt als ondersteuningscompagnie, midden achter. Mitrailleur-Compagnie: 1 Sectie bij de rechter cie, 1 Sectie bij de linker cie en 2 Secties marcheeren met de ondersteuningscie. Gegevens omtrent den afmarsch Aanvang om achter het gordijnvuur. Direct daarachter op gesloten blijven. Formatie van de Compagnieën De twee Compagnieën in voorste lijn: twee secties in front; aanvals- en ondersteuningsgolf met groote tusschenruimte; daar achter twee secties als ondersteuningstroepen in kleine colonnes. 323 Wij wilden de moeilijkheden van de aanvoering in dit artikel laten uitkomen, welnu, is het mogelijk méér ongunstige omstandigheden bij één te brengen, dan die, waaronder de Bat. Cdt. van het 4e zijn bevel moet opmaken? Is het te verwonderen, dat die Cdt. in dit moment zijn toevlucht heeft gezocht bij zijn voorschrift en daarvan alleen de punten opnam, waarvan hij iets kon mededeelen. Men zal in het hierondervol- gende bevel tevergeefs zoeken naar de opdrachten der verschillende afdeelingen, naar de achtereenvolgens te bereiken lijnen, naar de taak van de mitrailleurs, maar was het voor den Bat. Cdt wel mogelijk om daarover in bijzonderheden af te dalen in zijn bevel? Hij wist niets van het aanvalsterrein en hij kón het ook niet kennen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 45