Afstand tusschen de ondersteuningsgolf van de voorste linie en de ondersteuningstroepen bedraagt 100 M. Sectie Mitrailleurs bij de voorste Compagnieën in stukken- colonne. Een stuk achter elke Sectie in voorste lijn. De beide andere stukken achter de rechter sectie, eveneens in stukkencolonne Front van elke Compagnie250 M. Verband tusschen de twee Compagnieën: gezichtsverband. Ondersteuningscompagnie: 2( 0 M. achter de beide Compagnieën in voorste lijn, in kleine colonnes geëchelonneerd naar rechts300 M. Secties mitrailleurs: Een sectie marcheert achter den staf van het Bat. (verbindings- afdeeling). Een sectie marcheert achter de rechter sectie van de onder steuningscompagnie. Verbindingsafdeeling van het Bat.ter hoogte van de 2e sectie van de ondersteuningscompagnie. Totale diepte van het Bat.600 M. Marschsnelheid gedurende den aanval: 200 M. in 6 minuten." Gedurende het opmaken hebben de ordonnansen den Reg. Cdt. gezocht, doch niet gevonden. De Cdt van het 6e Bat. heeft al evenmin succes kunnen boeken en verklaart in elk geval ter plaatse te willen blijven. Daar evenwel de tijd verstrijkt en de Cdt. van het 4e ongerust wordt, gaat hij zelf op onderzoek uit en ontdekt dat de beide Bats. niet bij het ravijn Zuid van Pernant staan, maar bij een klein ravijntje Zuid-Oost van dat dorp. Hij waarschuwt zijn collega van het 6e Bat, maar deze laat zich niet overtuigeneen dispuut ontspint zich, maar de Cdt. van het 4e Bat. maakt daaraan spoedig een einde, door bevel te geven, dat zijn troep op het kompas moet marcheeren naar het ravijn, dat door den Reg. Cdt. is opgegeven. Om kwart voor drieën gelukt het hem den Reg. Cdt. te vinden; deze verwacht hem met begrijpelijk ongeduld. V. DE NADER1NGSMARSCH. De Reg. Cdt. is reeds een drietal uren ter plaatse reeds bijna twee uren zijn verloopen sedert het door hem bepaalde uur voor 324 Dit bevel is niet volledig, onduidelijk en zelfs ten deele foutief. De afstand van den aanvals- tot den ondersteunings-golf is niet opgegeven; de afzonderlijke aanvalsdoelen voor elk der sectiën of zelfs compagnieën zijn niet vermeld en de echelonneering naar rechts, benevens de plaatsing van de ondersteuningscompagnie achter het midden (de be dreiging van de linker flank is door den Reg. Cdt. afzonderlijk aange geven) kan zeker niet juist zijn. Maar zooals we reeds opmerkten, kon de Bat. Cdt. niet veel anders doen, dan de punten uit het reglement, welke schijnbaar van toepassing waren en waarvan hij althans iets kon bepalen, in zijn bevel opnemen. Wijzigingen zouden later „naar omstan digheden" het eenmaal uitgegeven bevel moeten verbeteren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 46