de verzameling van het Regiment. Geen wonder, dat de Overste, Reg. Cdt., korzelig is en den Bat. Cdt. van het 4e tot spoed aanzet. Deze wil nog giarne eenige inlichtingen vragen, maar, inderdaad, de tijd is kostbaar; het eenige, wat hem nog wordt medegedeeld, is, dat de aanval om 4 u 45 v. m. zal beginnen. Dit laatste gegeven vernietigt alle hoop op eene voorafgaande verkenninghet Bat., geleid door een paar manschappen van het 418e Reg., zet zich weder in beweging. De boerderij Saint Amand, het dorp Saconin en het ravijn worden doorloopen en om 3 u 50 bereikt liet hoofd van het Bat. de loopgraaf „des Carrières". De 15e Compagnie is ver achter, maar de mitrailleurs zijn op gesloten, ofschoon zij de zware wapens hebben gedragen vanaf het dal van Pernant. Men ontdekt de Co. P. van het le Bat. van het 418e. Het 4e Bat. is ter bestemder plaatse aangekomen! VI. DE GEREEDSTELL1NG. Langzamerhand sluiten de achtergebleven deelen van het Bat. weer op. De Bat. Cdt. voorziet zich intusschen van de inlichtin gen, die de troepen van het 418e Reg. Inf. hem kunnen verstrek ken en begeeft zich daarna naar de plaats, waar hij de compag nieën wil gereedstellen voor den aannval. Zijn vier Cies. Cdtn. bevinden zich op een verlaten geschuts- emplacement en trachten onderling de plaatsen van hunne een heden vast te stellen. Al spoedig komen de verzamelde commandanten tot den slot som, dat: 1. Het Bat. geen aansluiting kan zoeken aan den grooten weg naar Maubeuge, aangezien bijna 2 K. M. terrein liggen tusschen zijn opstelling en dien weg, een terrein, dat bovendien noodig is als aanvalsterrein voor de 153e Divisie. 2. In strijd met de instructies, uitgegeven door Divisie en Regiment, zullen de Bataljons van het 418e niet aan den aanval mededoen, zij zullen slechts met vuur steunen. Het 4e zal dus verbinding moeten zoeken met het linker Regiment van de 153e Divisie; dit blijkt te zijn het le Gemengde Regiment Zouaven en Tirailleurs. Gelukkig zijn deze beide veranderingen van weinig invloed, daar er gezichtsverband tusschen al deze afdeelingen bestaat. De 325 Wanneer wij de prestaties van dit Bat. nog even nagaan, dan komen wij tot de conclusie, dat van den 15en tot den 19en, dit Bat. geen nacht heeft geslapen Het heeft een marsch gemaakt van Clairoix over Cuise-Lamothe naar Laversine, vandaar naar La Bargaine en van La Bargaine naar het ravijn van Saconin. Het heeft een ander Bat. afgelost en is op zijn beurt vervangen, het deed dienst in de loopgraven en ondanks alle vermoeienissen telde het geen enkele achterblijver en geen enkele zieke. Integendeel, het was vol moed en vol vuur. Een woord van hulde aan het 4e Bat.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 47