Het is 9 uur gewordenhet gevecht is verloopen, het is stil. Slechts nu en dan kraakt een schot, kanon en mitrailleur zwijgen bij gebrek aan doelen. Het wordt warm op het plateau, de zon brandt. Daar de Bat. Cdt. nog geen enkel bericht omtrent de 14e Cie ontving en al evenmin weet of sedert de berichten van één a twee uren geleden, de voorste afdeelingen nog vorderingen hebben gemaakt, wil hij persoonlijk op verkenning uitgaan om vast te stellen of de opgegeven punten bereikt zijn, dan wel niet. Met den hoornblazer Giraux vertrekt hij naar de voorste linie. Een naderingsloopgraaf wordt ontdekt, waarin wordt afge daald de loopgraaf voert langs den rand van het plateau en is vol gewonden, die allen naar den eersten hulp-post worden gezonden. Bij een knik van de loopgraaf staat de Bat. Cdt. plot seling voor de 3e sectie mitrs., in bewakingssteling tegen het ravijn. Verder door marcheerende worden twee secties mitrs. waarbij de Kap. Debeugny en de Luit. Michel, aangetroffen. De Kapi tein wijst den Bat. Cdt. de plaats van de vijandelijke mitrs., nabij 122. Zij bestrijken het terrein Noord van den weg en beletten elke voor uitgang. Deelen van de 15e en 13e Cie. bezetten de slooten en wegbermen Noord-West van het „piquet". De Cdt. ziet, dat de manschappen zich ingravende aanval is dus op 600 M. van het einddoel tot staan gekomen. Er moet worden gemanoeu vreerd. Hoe Voor iemand, die in het terrein kan zien, is dit spoedig genoeg uitgemaakt. De Bat. Cdt. gaat dus terug naar zijn Co. P. Het is intusschen 10 u.10 geworden, de radioverbinding met het Reg. is tot stand gebracht. De Bat. Cdt. maakt bericht no. 2, dat woordelijk luidt: „Bat. Cdt. 4 aan Reg. Cdt. 365. 10.30 v. m. De situatie van het Bat. aangegeven op de schets door Luit. Dubreuil medege nomen, toont aan dat: 1. Het 6e Bat. rechts is en niet links; bij het begin van den aanval "hedenmorgen is het 6e Bat. gekomen in den sector, aangewezen aan het le Reg. van de 153e Divisie het maakte front Oost, zoodat een gat ontstond, dat ik heb af gesloten met mijn Bat. door op het laatste oogenblik al mijn bevelen te wijzigen. Ik maak nu front naar den „Mont Sans Pain". Hierop is de aanval mogelijk, indien als volgt uitgevoerd Korte, maar zeer hevige artillerie-voorbereiding op den bosch- zoom, ongeveer 200 M. Noord van 6150 en op den Noordrand van het plateau, uitlooper „Mont Sans Pain". Daarna vuurwals, goed gevoed en niet zooals vanmorgen, toen het vuur lang niet dicht genoeg was. Tot eiken prijs moeten de mitrailleurs in het boschje Noord van 6150 worden vernield, want deze beletten de vooruitgang van het Bat. en bezorgden ons reeds zware ver liezen. Onze verliezen zijn ongeveer 50 behalve bij de mitrail leurs, die nog weinig hebben geleden er is bij de mitrailleurs gebrek aan munitie. 329

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 51