Het nemen van den uitiooper is verzekerd, indien Westelijk mag worden omtrokken, frontaal is niets te beginnen Een Cie van het 5e Bat. of van het 418e Reg Tot zoover heeft onze Cdt. geschreven, dan komen er kort na elkaar twee berichten van den Reg. Cdt. binnen, telefonisch èn per ordonnans. Het eerste luidt: „Reg. Cdt. aan Bat. Cdtn. 4,5,6 van het 365e. De aanval verloopt normaal, maar de vijand biedt hevi- gen weerstand. De doelen blijven„Mont de Paris" en het plateau Zuid van de boerderij. „Mont Sant Pain." Strook: tusschen den grooten weg naar Maubeuge rechts en den weg van „Mont Sans Pain" naar Saconin-et-Breuil. Verdeeling der krachten - Als bevolen4 rechts, 6 links. Zelfde grenzen, behalve voor het 6e Bat., welks linker grens de zooeven genoemde weg wordt Di rect na ontvangst van dit bevel zal de Cdt. van het 5e Bat. aan het 6e 1 Cie ter beschikking stellen om links vooruit te komen. Het gevecht moet dag en nacht voortduren, totdat de gestelde doelen zijn bereikt. Spoedig bericht indienen van den toestand van het gevecht. Ik zal opnieuw artillerie-steun verzoeken, maar ik herhaal, dat er gevochten moet worden, totdat de doelen zijn bereikt. Munitie zal worden gezonden. De Div. Cdt wenscht de troepen geluk met het behaalde succes." Het tweede bericht, dat aankomt terwijl de Bat. Cdt. nog bezig is met de bestudeering van het eerste, geeft nieuwe bevelen „Reg. Cdt. aan 4,5,6 Bat. 365 R. I. Om H u. 15 algeineene aanval op het front van de 72e en de 153e Divisies; het 365e valt aan op de bekende doe len. 5e Bat. achter het rechter, ook op den „Mont de Paris". Het Divisie-aanvalsbevel zegt: Het koste wat het wil!" Tijd om inlichtingen te vragen is er helaas niet meer; het is al 10 u. 40, om 11 u. 15 moet de aanval beginnen en de Cien weten nog niets. IX. DE TWEEDE AANVAL (11 u. 1512 u.'s middags). De Bat. Cdt. redigeert snel zijn bevel „Aanvalsbevel no. 2 (10 u.50) Het uur (J is 11 u.15. De 72e en de 153e Divisie hernieuwen den aanval. Het doel voor ons Bat. is de hoeve „Mont Sans Pain". Doelen voor de Cien13e Cie in verband met het 6e Bat. 330 1 Uit deze beide bevelen leest de Bat. Cdt. ten eerste, dat de Reg. Cdt. nog niet op de hoogte is van het feit, dat het 6e Bat. rechts en niet links is. Verder is het hem onduidelijk of hij nu een Cie van het 5e als hulp krijgt, dan wel, dat het tweede bevel het eerste opheft voor wat dit punt betreft. Ook meent de Reg. Cdt. nog steeds dat het rech- den ™eg naar Maubeuge volgt. De weg van de boerderij „Mont sans Pain" naar Saconin de linker grens heeft het Bat. reeds o- verschreden. Er wordt artillerie-steun gevraagd, maar daarop moet blijkbaar met worden gewachten als de artillerie nu later tóch gaat vuren

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 52