rechts, le doel: vijandelijke loopgraven le lijn; 2e doel: uitloo- per Noord Oost, Zuid van de boerderij. Wat over is van de 14e Cie te mijner beschikking (onleesbaar woord) nabij de 13e Cie samen met deze Cie vooruitgaan. Doelhet Zuidelijk deel van den uitlooper Zuid van de boerderij. De mitrailleurs Noord van 6150 moeten eerst worden bedwongen, daar deze het vooruit gaan beletten. Ik heb dringend een kort maar hevig vuur op het boschperceel verzocht. Als dit losbreekt, direct erachter opslui ten en met 2 secties de mitrailleurs aanvallen als ze genomen zijn, weder rechts afslaan om de hellingen Zuid-West van de boerderij te bereiken. Als het artillerie-vuur niet komt, dan de mitrailleurs veroveren, door op te rukken langs de loopgraaf aan den rand van het ravijn. De Mitr. Cie geeft een hevig vuur af voor het geheele bataljonsfront." Dit bevel wordt direct aan de Cien bekend gemaakt; het geeft het plan van den Bat. Cdt. goed weer Links omvattend aanvallen. De verkenning van dien morgen en een blik op de vliegerfoto's rechtvaardigen dit plan. De Bat. Cdt. geeft nog een verduidelijkend bericht uit: „De Reg. Cdt. schrijft pertinent de hervatting van den aanval voor. Het doel van het 4e Bat. is de hoeve „Mont Sans Pain." Ik vraag zeer dringend een voorbereidingsvuur op den boschzoom, waar de vijandelijke mitrailleurs staan. De 15e Cie. wacht dus. met het oprukken op dit vuur, dan wel op den opmarsch door de bosschen van het 5e Bat. of van het 418e. Maar de troepen- deelen, welke zich bevinden in de loopgraaf, waar ook de Kap. Debeugny is, moeten zelfstandig trachten de bedoelde mitrailleurs te nemen. De rechtervleugel van het Bat. volgt de beweging van de eenheden rechts (6e Bat. en Gemengde Reg.)." Wetende dat de Kap. Debeugny verband heeft met het 418e Reg., zendt de Bat. Cdt. hem het volgende verzoek ter doorzen ding „Bat. Cdt. 4/365 aan verbindingsofficier 418 om door te geven. 11 u. v. m. Ik heb bijna mijn geheele bataljon verloren; toestand linker vleugel is gevaarlijkde vijand schijnt daar iets voor te bereiden. Ik verzoek U met vuur elke inmenging des vijands op dien vleugel te willen afwijzen, opdat ik het zoo duur gekochte terrein kan behouden." Op den achterkant staat„In orde voor wat mij betreft. Ik zend Uw bericht door aan den Bat. Cdt. 418 ter inlichting." „Gezien. Debeugny." Intusschen is het verzoek om artillerie-voorbereiding telefonisch verzondende Bat. Cdt. heeft gedaan, wat hij konhet is bijna tijd voor den tweeden aanval Een telefoonbericht van den Reg. Cdt. De Bat. Cdt. leest: „Het uur U is 12 uur 's middags". Juist als de Cdt. zich hier over wil gaan verheugen, omdat hem nu tijd overblijft, om de 331

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 53