verbanden te herstellen en om de 14e Cie. zijn plaats in het Bat. te doen hernemen. In den morgen van den 20en was de toestand als volgt: 13e Cie., rechts in verbinding met het 6e Bat., datevenwel vrij veel achter is; 14e Cie., in het midden en in verbinding met beide neven-cien; 15e Cie., links, verband houdende met het 5e Bat.; 1 sectie mitrs. stond nabij den Co. P. van het Bat.; 2 secties waren opgesteld in een loopgraaf 200 M. Zuid van 6150, terwijl de 4e sectie, ongeveer 100 M. daarachter in die zelfde loopgraaf, de flank van het Bat. bewaakte. De Luit. Santoni bevestigt deze opstelling met het volgende bericht: „De 15e Cie. heeft in den nacht de opstellingsplaatsen inge nomen, welke door U waren aangegeven. Ik heb rechts verbin ding met de Cie. Ribes en links met het 5e Bat. De sectie mitrs. is nog niet aangekomen. Hier is wel een sectie mitrs. van het 164e, maar die moet aanstonds vertrekken." De nacht werd nog gebruikt voor twee doeleinden: het eten werd opgevoerd en de munitie aangevuld, een en ander door de uitstekende zorgen van den Luit. Landoi, terwijl de gewonden, die den geheelen dag in de brandende hitte op het open terrein hadden gelegen, werden opgezocht, zoo goed het ging verzorgd en grootendeels geëvacueerd. Ze hadden vreeselijk geleden door pijn en dorst Den 20en en den 21en hield het Bat. nog immer stand. ZES nieuwe aanvallen werden ingezet, doch het verminderde effectief van het Bat. en het feit, dat het aan de artillerie niet gelukte de mitrailleurs in het boschje Noord van 6150 te vernietigen, doemde al deze aanvallen tot mislukking. In den nacht van 21 op 22 Juli werd het Bat. door een Reg. van het 6e Legerkorps afgelost. Het werd gezonden naar Amblémy, Marais en Montaigu om zich te herstellen. De geleden verliezen bedroegen (gedood, gewond evacuatie noodig en verdwenen)5 officieren, 24 onderofficieren, 35 korporaals en 184 soldaten, totaal een verlies van 248 of bijna 50 van het effectief op den 18en. Maar het Bat. had zijn goeden geest niet verloren en toen de ver halen van het groote succes, waaraan het mede deel had, werden bevestigd door de vele gevangenen en de ruime buit, toen de onderscheidingen werden uitgereikt en toen de aanvullingen den troep weder hadden versterkt, was het Bat. op 2 Augustus gelukkig, te kunnen antwoorden op den roep van zijn Cdt. Deze deelde mede, dat het Bat. als eerste Soissons mocht binnentrekken, dat door de Duitschers werd ontruimd. Vol vertrouwen ging men opnieuw den vijand tegemoet, men passeerde het slagveld van 335

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 57