377 V ersterkings-Kunst. Ie VRAAG (TIJD 2 UUR). Benoodigde kaarten: ,v, Overzichtskaart van de krijgsspelkaart van het terrein ten W. van Radjamandala. Kaartje schaal 1 5000. Als onderdeel van een gevechtsplan krijgt een detachement bestaande uit 2 compagnieën infanterie en een peloton (3X2 stn.veldmitrailleurs de op dracht het terrein tusschen de Tji Balagoeng en de Tji Rata ten Oosten van kampoeng Tjibogo B 111ter verdediging in te richten tegen een aanval uit het Westen, welke na 3 dagen te verwachten is. De tegenpartij beschikt over infanterie, berg-artillerie en vliegtuigen. De gereedschappen en materialen voor de terreinversterking benoodigd zijn ter plaatse aangevoerd. Bovengenoemde rivieren zijn doorwaadbaar. De sawah's zijn droog. Schets op het kaartje de opstelling der K.M.- en K.-groepen en van de sec tiën veldmitrailleurs Geef de vuurstrooken der automatische wapenen aan. Verklaar de door U gekozen verdeeling der troepen over het terrein. Welke maatregelen moeten worden genomen voor de maskeering? Noem de verschillende dekkingen, welke noodzakelijk aangelegd moeten den en °"eef de volgorde van de te verrichten werkzaamheden aan. Geef een plattegrond en een doorsnede van den in bamboe uitgevoerden scherfvrijen commandopost van een der compagnies-commandanten. 2de Vraag (tijd 1 uur). Geef een beschouwing met enkele schetsen toegelicht over den algemeenen vorm en de inrichting van moderne kustbatterijen voor kanonnen van middel baar kaliber en voor houwitsers. Nederlandsch. wor- Een opstel te maken over een der volgende onderwerpen, (tijd l/>4 uur) 1.Het luchtverkeer naar en in Nederlandsch-lndië. De tot heden gehouden vliegtochten Nederland-Indië gevolgde routes- voornaamste moeilijkheden - bereikte resultaten - de gewekte verwachtingen voor de mogelijkheid van een rendeerend luchtverkeer Nederland-Indie de buitenlandsche iuchtverbindingen welke belang hebben bij het luchtverkeer in onzen archipel het belang om het luchtverkeer in ons Indie in Nederlandsche handen te houden land- of watervliegtuigen voor het luchtverkeer m Indie de huidige stand van het luchtverkeervraagstuk in Indie. 2. De aardolie-rijkdom van Nederlandsch-lndië. Voornaamste vindplaatsen van aardolie in Nederlandsch-lndië welke daar van in exploitatie, door wie de plaats van Nederlandsch-Indie in de rij der olieproduceerende landen het voornaamste gebruik van aardolie en haar derivaten het belang van de aardolie-bedrijven in Nederlandsch-Indie voor Engeland, Amerika en Japan bij een Pacific-oorlog de aardolie als econo misch strijdmiddel van Nederland ter handhaving van zijn neutraliteit bij een Pacific-oorlog is staatsexploitatie van onze aardoliebedrijven wenschehjk 3. De voorgestelde wijziging van de Indische Staatsregeling. De inhoud der door de Regeering bij den Volksraad voorgebrachte wijzi- ejn„en de redenen welke tot die voorstellen hebben geleid de tegen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 99