met voertuigen moeten zooveel mogelijk op de wegen of in de nabijheid daarvan marcheeren met vergroote afstanden tusschen de voertuigen, terwijl de infanteriecompagnieën dwars door het terrein moeten gaan met de gevechtsvoer tuigen zoo eenigszins mogelijk op de wegen. Komt het bataljon onder artillerievuur op grooten afstand, dan verdient het aanbeveling om de richting vanwaar het vuur komt te melden aan de eigen artillerie en om gevaarlijke terrein- deelen te kenmerken ten behoeve van achtervolgende troepen (bordjes, posten). Tegen luchtverkenning en luchtaanvallen is het gereedstellen van luchtafweerwapens in versterkte hoeveelheid (secties mitrailleurs en geweer mitrailleurs) noodig. Bij de gevechtsontwikkeling is voor de for matie het voornemen van doorslaggevenden aard. Zeer in 't algemeen kan men zeggende mitrailleurs voor zoover niet reeds in stelling, niet te ver terug, daar zij in den regel het eerst worden ingezetbij onopgehel- O. V. I. derden toestand sterke echelonneering in de diepte in 't 115. bijzonder op niet aangeleunde vleugels; bij een vroeg tijdige voorbereiding van omvattingen echelonneering naar voren. Het ontwikkeld voorwaarts gaan geschiedt onder be scherming met vuur, dus mitrailleurs in stelling, welke den vijand, die het vuur opent, overvallen. Geen troep mag onder vijandelijk vuur geraken, zonder dat dit door een of ander, waar dan ook gereed gehouden, automatisch vuur wapen wordt beantwoord. Een commandant, wiens infanterie onder vuur geraakt, zonder dat dadelijk automatische wa pens dat vuur kunnen beantwoorden, is zeer te laken. De bataljonscommandant zet hiervoor, echelonsgewijze, mitrailleurs in naar gelang van omstandigheden, b.v. in onoverzichtelijk terrein ook geweermitrailleurs. Tege lijkertijd moet voortdurend ook voor luchtafweer worden gezorgd. Gestreefd moet worden naar den inzet der mitrailleurs ver naar voren, daar dan de werkingsmogelijkheid zonder stellingverandering des te langer gewaarborgd blijft. Anders moet door een te juister tijd naar voren brengen van nieuwe afdeelingeu of een echelonsgewijze aantrekken der ingezette afdeelingen voor een doorloopend vlot- tenden voortgang van de beweging zorg worden gedragen. Aan de ingezette mitrailleurs worden bepaalde terreindeelen en luchtruimten ter bewaking aangewezen. Voor de formatie moeten de tusschenruimten en afstanden voor de compagnieën en de richtingscompagnie worden aan- 400

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 10