Alle maatregelen welke voor eene ontwikkeling noodig zijn, kan de bataljons-commandant in één bevel samen vatten. Dikwijls echter zal de ontwikkeling door afzon derlijke bevelen moeten worden voorbereid, b.v. „verken ningspatrouille x daarheen" of „een sectie mitrailleurs voor vuurbescherming tegen gindsche kampongrand daarheen" of „daar spiegelstation" dan wel „G. T. in bosch halt houden", „3e compagnie, afbuigen richting BATALJONSBEVEL. 1. Vijand; eigen troepen; (artillerie) terrein. 2. Taak bataljon; taak, opstelling neventroepen, artillerie steun. 3. Taak compagnieën (c.q. indeeling mitrailleurs), marsch- doel, marschstrook, marschrichting, richtingscompag- nië, afstand, tusschenruimte, kompasrichting. 4. Lijnen waarin moet worden halt gehouden (verband herstellen). 5. Verkenning, beveiliging, verband. 6. Opdracht mitrailleurs (vuurdekking, echelonsgewijze volgen). 7. Luchtafweer. 8. G. T.gevechtsvoertuigen. 9. Plaats bataljons-commandant. 10. Verbinding. 11. Munitie. 12. Geneeskundige dienst. 13. Verpleging. Is een onmiddellijke ontwikkeling noodig, b.v. bij verras singen dan zal de bataljons-commandant vooreerst slechts kort het uit elkander gaan regelen. De compagnies-com mandanten treffen dan zelfstandig de eerste maatregelen voor beveiliging, verkenning, luchtafweer, plaats gevechts voertuigen, tot de door den bataljons-commandant later gegeven regelingen komen. De verdere ontwikkeling der compagnieën, die bij de ontwikkeling van het bataljon in 't eerst gesloten blijven, wordt bepaald door de compagnies-commandanten. Slechts bij uitzondering zal de bataljons-commandant de ontwik keling van een compagnie zelf bevelen, b.v. om den te genstander te misleiden door grootere sterkte te toonen. Natuurlijk is hij altijd bevoegd in te grijpen waar hij zulks noodzakelijk acht. De terreinsgesteldheid zal met zich brengen dat de splitsing van het bataljon bij de ge vechtsontwikkeling in kleine en kleiner wordende afdee- lingen langzamerhand en zeer verschillend in haar werk 402 Q.V.I. 113. 112.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 12