nitieaanvulling wordt gedacht in opvolging van de door hem gegeven bevelen, enz.. Voor dit deel van zijn taak zal hij zich dus af en toe van den r. cdt. moeten verwijderen bij terugkomst op diens com mandopost moet hij zich bij den adjudant of een ander officier op de hoogte stellen van alles, wat in dien tusschentijd is geschied (ingekomen berichten, uitgegane bevelen). Voor het aan de M. C. toegevoegd personeel (1 ziekenverpleger en 4 ziekendragers, zie O. V. G. D. bijlage 1 ad IVa) moeten beve len gegeven worden. De aan de bataljons toegevoegde onder- deelen zullen er geen behoefte aan hebben, daar zij gebruik kunnen maken van de hulpverbandplaatsafdeeling van dat onder deel; het geneeskundig personeel van de M. C. wordt dus inge deeld bij dat onderdeel, dat een zelfstandige opdracht krijgt, of voorloopig in reserve gehouden wordt. Is de infanterie in de voorste lijn des vijands doorgedrongen, dan zullen alle bij de hand zijnde mitrailleurs oprukken naar voren, om eventueel tegenaanvallen te keeren, flanken te be veiligen, vluchtenden vijand te bevuren, enz. Het is hierover, dat de cdt. M. C. al weder te voren zijne gedachten heeft laten gaan welke opdrachten moeten de onderdeelen krijgen, welke opmarsch- wegen zijn het beste en snelste, moeten aan sommige bataljons hiervoor nog onderdeelen worden toegevoegd, aan andere ont nomen? Indien in dit beslissend oogenblik geen gelegenheid bestaat, de bevelen van den r. cdt. te vragen, zal de cdt. M. C. eigener initiatief handelen. Op dit oogenblik mag hij zijn G. T. niet vergeten, d. w. z. het munitie-vervoerend deel daarvan moet hij snel laten oprukken de stukken toch zullen een belangrijk deel van hunne patronen verschoten hebben en er is veel kans, dat er nog hevig zal moeten worden gevochten. Wijkt de vijand, dan zal hij zooveel mogelijk mitrailleurs trachten te bereiken om geconcentreerd vuur te doen afgeven op vluchtende colonnes, waarbij op (zeer grooten afstand kan worden gevuurd om verwarring te stichten (men bedenke hierbij, dat vuur op te rugtrekkende treinen dikwijls opstopping op de wegen veroorzaakt, en daardoor de verwarring vergroot). Sprongsgewijze doet hij de onderdeelen vooruitgaan om het vuur geen moment te behoeven te onderbreken. Komt de aanval tot staan, dan zal eveneens dikwijls geen ge legenheid bestaan om bevelen te vragen. De cdt. M.C. zal eigener initiatief moeten handelen om nog te redden wat te redden valt. (opstellen van mitraileurs om de eigen infanterie op te ne men, flankeerende opstellingen). Bij de verdediging geldt in hoofdzaak hetzelfde als hierboven voor den aanval is aangegeven (G. V. 1. 178) Ook hier is de 449

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 59