a. Een opleiding van recruut tot brigadier-titulair, aan de Kader- school. Hierdoor komen de aanbevolen-militairen eerst in een kaderbetrekking bij den troep, waardoor wordt tegemoetge komen aan den tegenzin van zeer vele ouders om hunne zoons als soldaat naar den troep te zenden. b. Alvorens tot de sergeant-opleiding te worden toegelaten moeten zijn hunne praktische geschiktheid bij den troep bewijzen. Zou men van het ad a. genoemde afstand doen, dan zou hier door zeer zeker de toeloop en vooral juist die van de meer ont wikkelde Indo-Europeesche jongelieden sterk verminderen, waar door quantiteit en qualiteit achteruit zouden gaan en dus eer verslechtering dan verbetering zou intreden. Door het ad b. genoemde te doen vervallen, zou men allicht de qualiteit en quantiteit der aspiranten wat opvoeren doch hier tegenover staat m. i. dat hierdoor de hoedanigheid der opleiding zoodanig zou verminderen, dat als resultaat nog nadeel zou zijn te boeken. Ad. 3e. Wanneer de resultaten van een opleiding niet aan de verwach ting voldoen, dan kunnen de oorzaken hiervan in twee richtingen gezocht worden, en wel in de opleiding zelf of in het menschen- materiaal dat opgeleid moet worden. Onvoldoendheid van het laatste kan ontstaan, wanneer de de toelatingseischen te licht zijn in verhouding tot de bij de opleiding te vorderen presta ties, dan wel wanneer de bevolkingsgroep waaruit de leerlingen worden gerecruteerd kenmerken vertoont, die haar voor het gestelde doel ongeschikt maakt. Alvorens nu de maatregelen te bespreken die naar onze meening verbetering zouden kunnen brengen in de met het instituut der aanbevolen-militairen te bereiken resultaten, zullen we trachten na te gaan in welke der drie boven aangegeven richtingen men de fouten van deze instelling vindt. A. De Opleiding. De praktische periode bij den troep tusschen brigadiers- en sergeantsopleiding moet een belangrijke verbetering worden ge acht tegenover de vroegere opleiding van de aspirant-onderoffi cieren. Toch is deze voor zeer velen nog onvoldoende. In de recruten-opleiding worden zij wel tot behoorlijk afgerichte re- cruten gemaakt, doch hierdoor zijn zij nog geenszins behoorlijk voor hun taak berekende soldaten, hiervoor is nog noodig een opleiding tot veld-soldaat. Men merkt dit dagelijks bij de bri gadiers-opleiding. Zij weten de meeste zaken wel, maar uitsluitend uit de theorie. Voorbeelden uit de praktijk, om het geleerde duidelijk te maken, stuiten af op het feit, dat zij die praktijk niet kennen, zich er meestentijds geen voorstelling van kunnen vormen. Gelegenheid om dit gebrek aan praktische kennis aan te vullen bestaat gedurende de brigadiers-opleidig niet, door tijdsgebrek. 455

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 65