9. INGEZONDEN. Zeer geachte Redactie, In de Februari-aflevering van het I. M. T. 1928 komt van de hand van den Luitenant-Kolonel L. A. Snell eene boekbespreking voor, omtrent den door ondergeteekende samengestelden „Leid raad voor het kader bij het patrouilleeren tegen een Inlandschen vijand Met dank aan genoemd hoofd-officier voor de welwillende beoordeeling mijner pennevrucht, zou ik gaarne in verband met een aantal aanvragen om toezending van den leidraad, het on- dervolgende ter kennis willen brengen. De leidraad werd door mij samengesteld ten dienste van de opleiding der aanbevolen militairen bij de Koloniale Reserve, ten einde hun de beginselen bij te brengen omtrent het patrouil- leeren tegen verzetslieden. De oplage werd beperkt tot de be- behoefte alhier en het boekje werd niet in den handel gebracht, üen luitenant-kolonel Snell zond ik echter een exemplaar ter kennismaking, omdat ik bij de samenstelling gaarne gebruik heb gemaakt van den inhoud zijner desbetreffende artikelen in Uw tijdschrift. Zoodoende werd het boekje in het I. M. T. besproken. Nu mij echter van verschillende zijden aanvragen bereiken om toezending van den leidraad, heb ik besloten een gewijzigde verbeterde uitgave het licht te doen zien. De oorspronkelijk leid raad moest om bepaalde redenen met grooten spoed worden gereed gemaakt, hetgeen niet ten goede is gekomen aan de samenstelling. De nieuwe uitgave zal daarom worden omgewerkt terwijl dan tevens rekening zal worden gehouden met adviezen en aanvullingen, mij welwillend door enkele bekende Atjehoffi- cieren verstrekt. Het boekje zal vermoedelijk omstreeks Juli as. verschijnen gebonden in reglement-formaat en ongeveer 100 bladzijden druks bevatten. De prijs zal kunnen worden gesteld op 50 cent oer exemplaar franco Indië. Men wordt beleefd verzocht aanvragen om toezending te rich ten aan onderstaand adres. Nijmegen, 21 Maart 1928. U dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend W.F. E1SMA. Kapitein der lnf. O. I. L. Koloniale Reserve Nijmegen. 460

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 70