469 beschikt over infanterie, cavalerie en artillerie. Deze wapens moeten over de meest moderne middelen beschikken (vliegtuigen, vechtvvagens en gemoto riseerde eenheden) alles om de bewegelijkheid te bevoi deren. De cavalerie zal daarbij kunnen profiteeren van haar voornaamste eigenschap „bewegelijkheid" en in tegenstelling met een zeer verspreide meening zal de ontwikkeling van de mechanische voertuigen, instede van de overtolligheid van de cavalerie te be wijzen ertoe bijdragen om haar belangrijkheid te verhoogen, omdat haar meer middelen ten dienste staan. Na verdere uitwerking van zijne denkbeelden komt de schr. tot de volgende conclusie met betrekking tot de toekomstige behoeften, a) Innige samenwerking tusschen luchtmacht en cavalerieb) Tanks en gepantserde mitrailleurs dienen deel uit te maken van de cavalerie divisie c.) de motoriseering van de andere wapens en de verbetering van de bewa pening vereischen in het terrein een groote samenwerking met een zeer snelle en bewegelijke cavalerie, op welke een veel zwaardere verantwoordelijkheid drukt dan voorheen. Men moet niet vergeten, dat welke vordering de motoriseering ook mocht maken, het gevecht van man tegen man steeds de onmisbare factor zal blijven voor het eindsucces en meer in het algemeen gesproken, dat de cavalerie steeds zal blijven het bij uitstek geschikte wapen „pour profiter de l'instant". Ook moet men zich rekenschap geven van het feit dat een paard nimmer, een motor betrekkelijk, snel veroudert. Men mag dus zonder overdrijving aanne men, dat het paard aan de industrie den tijd zal kunnen geven voor den aanmaak van mechanische voertuigen e.d., welke dan geleidelijk aan het paard kunnen vervangen of zijn taak kunnen verlichten. Dit artikel vormt een van de velen, welke erop gericht zijn den ouden stelregel „La victoire est aux armées qui marchent" te doen herleven. In No. 2 van dit periodiek komt verder voor een artikel „Nouveaux appa- reils pour coups fusants haut" van den colonel Marescauxom aan de na- deelen der tot nu toe gebezigde instrumenten tegemoet te komen (groote waarnemingsbasis, dus lange verbindingen), heeft men het oog doen vallen op nauwkeuriger instrumenten, waarbij de tusschenruimte tusschen twee waarnemingsposten niet meer dan 1/10 van den waarnemingsafstand behoeft te bedragen. Het artikel draagt evenwel een te technisch karakter dat het mogelijk zou zijn het kort te karakteriseeren, voorts een opstel Composition des perturbations. Régime et conditions atmospheriques cas du 75, waarin de schr. zich ten doel stelt grafisch te behandelen de vraagstukken van vuurover- brenging en van het tegemoetkomen aan het ontbreken van peilingen. Ten slotte wordt in dit nummer door capitain Ragonnet de i'uurconcentratie be sproken, eveneens uit een technisch oogpunt; ook hierin wordt het gebruik en het groote voordeel van grafieken naar voren gebracht. Onder renseigne- ments divers treft men nadere bijzonderheden aan van de hiervoor (Mil. W.) vermelde proeven met motorrijwielende conclusie wordt getrokken, dat de hedendaagsche motorrijwielen wezenlijk superieur zijn aan de vroegeren, in het bijzonder die, welke tijdens den oorlog in gebruik waren en dat de ge bruiksmogelijkheden, uit militair oogpunt bezien aanzienlijk zijn toegenomen. Artilleristische Rundschau. Februari. Een studie, waarvan het in dit nummer vervatte deel, alzoo voor alle artilleristen, veel lezenswaardigs bevat, n. 1. Vom Einflusz der Kriegserfahrungen auf die Taktiek" door den gene raal Feeser (zie ook I.M. T. No. 3), wordt vervolgd. O. m. worden de vol gende punten aan een bespreking onderworpen „alleen steunende op eigen kracht, kan de infanterie noch succesvol aanvallen, noch een stelling behouden, hoogstens kan zij zulks ten koste van boven alle verhouding staande offers de infanterie is slechts zelden instaat plaatselijke weerstanden zonder artillerie- steun te brekende opdrachten van de zware en de lichte artillerie grijpen zoo in elkaar, dat slechts de meest innige verbinding een snelle en zekere uitvoering waarborgthet al of niet breken van het moreel van den tegen stander hangt minder af van het totaal aantal toegebrachte verliezen dan van den tijdsduur waarin die verliezen worden toegebracht; de infanterie mag slechts dan verwachten dat zij tot op het beslissende tijdstip door artillerie- afdoende zal worden gesteund, wanneer zij verliezen door het eigen artillerie

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 79