groepen is eene aangelegenheid van de lagere aanvoerders daarmede houdt de bataljonscommandant zich dus niet op" O. V. I. Op grond van het aanvalsbevel van den regimentscom- 142. mandant maakt de bataljonscommandant het aanvalsplan op A.T. V. met inachtneming van de reeds bekende verkenningsre- 6 (2). sultaten omtrent den vijand ook die van de onderaan- O.V.l. voerders van het terrein, het optreden der divisie-artil- 119 (l).lerie, de breedte van de aanvalsstrook en de beschikbare krachten. Bij den aanval in den bewegingsoorlog moet een voort- 14 (3). varend, krachtig, doelbewust en verrassend optreden, in A.T. V.het kader van het geheel passende, worden toegepast; de 140 (i). bataljonscommandant moet den vasten wil hebben om zijn 5- plan vastberaden en energiek uit te voeren. Bij den aanval op een ter verdediging ingerichte stel ling moet het voorwaarts gaan geschieden overeenkomstig een vastgesteld plan. Het vaststellen daarvan moet wor den voorafgegaan door eene intensieve verkenning van 6 (1)(3).terrein en vijand, terwijl bij een voortvarend aanvallen als eerstgenoemd, weliswaar ook met alle middelen moet worden verkend, doch het wachten op de resultaten geen rem mag worden voor een krachtig optredende verken ningen moeten zich hier aanpassen aan de eigen voorne mens en de doeltreffende uitvoering daarvan bevorderen. BATALJONSBEVEL. 1. Vijand, terrein, eigen troepen (artillerie). 2. Aanvalsobject bat., aanvalsstrook, lijn van aanvals richting, plaats steunende artillerie. 3. Aanvalsobject en -strook, taak (c. q, extra) der com pagnieën regeling aanval. 4. Reserve. 5. Opdracht mitrailleurs (vuurbescherming,echelonsgewijze volgen, vuuropening door bataljonscommandant). 6 Verkenning, beveiliging, verband, verbinding. 7. Bijzondere regelingen en afspraken voor oogenblik- kelijke en plaatselijke artilleriesteun, voor samen werking met nevencommandanten. 8. Gevechtsbepakking. 9. Munitiedepot. 10. C. P. (waarnemingsposten staf). 11. Geneeskundige dienst (hulpverbandplaats, M. G.). 12. Verpleging. 13. Munitieaanvulling. 14. Bevelen commandant G. T., compagniesvoertuigen. 484

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 12