Om een waarborg te krijgen voor een gezamenlijke inleiding van den aanval is het doelmatig, eene richtings compagnie aan te wijzen. De aanwijzing van zoo'n rich tingscompagnie mag geen rem worden voor het verloop van O.V.l. den aanvalbij het vorderen daarvan, zoodra de eigenlijke 81. strijd is begonnen, gaat de richting over naar de onder deden, welke het verst naar voren zijn Bij een aanval, meer voorbereid volgens een bepaald plan, kan het innemen vooraf van eene gereedstelling doelmatig zijnin grootere verbanden zal zulks bijna altijd het geval zijn (het gereed zijn van de artillerie kost tijd b.v.). Dit vergemakkelijkt het innemen van het juiste front, in 't bijzonder bij duisternis of nevel, schenkt veelal eene laatste gelegenheid om voor het voorwaartsgaan vijand en terrein (c.q gezamenlijk met de onderbevelhebbers) te verkennen (kijker, afstandsmeter, enz.), waarborgt een ge zamenlijk optreden van de compagnieën en de mitrailleurs alsmede een ondersteuning te juister tijd door de artillerie. DE BATALJONSRESERVE. Samenstelling, plaats, gebruik. Om zijn invloed op den aanval voortdurend te kunnen verzekeren, zondert de bataljonscommandant al dadelijk eene reserve af, bestaande uit troependeelen, welke nog geen gevechtsopdracht hebben en nog geheel te zijner beschikking staan. Hoe sterk hij die reserve zal maken en in 't bijzonder of hij ook (een deel van) zijne mitrailleurs als reserve zal achterhouden moet in elk voorkomend geval door hem worden overwogen. De taak van de bataljonsreserve is om het gevecht van de voorste compagnieën te beïnvloeden op de door den bataljonscommandant gewilde wijze, de eerste linie op voldoende sterkte te houden (vervanging van deelen, welke hun gevechtskracht hebben uitgeput), groote ledige ruimten te bezetten, moeilijke oogenblikken tijdens het 127(1). voorwaartsgaan te helpen doorkomen (opvangen van tegenslagen), versterking van de stootkracht daar waar wordt binnengedrongen, doorvoering van den aanval in 's vijands diepteopstelling, vijandelijke afdeelingen of steun punten, waarlangs de eerste linie is doorgestooten, te nemen, een in 's vijands stelling gemaakte opening te verwijden, enz. De bataljonsreserve is voor den bataljonscommandant h e t middel om mede te manoeuvreeren en moet dus ten allen tijde en volkomen te zijner beschikking zijn om overeen- 493

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 21