van het vijandelijk vuur kunnen reden zijn om tijdelijk van de voorgaande opstellingen at te wijken. Om den vuurstrijd van de eerste linie te beïnvloeden bezigt de bataljonscommandant meestal de mitrailleurs van de reserve (ter voorkoming van opeenhooping van menschen ot vermenging), welke bij gunstig terrein dikwijls zoo kun nen worden ingezet, dat zij uit achterwaarts gelegen stel lingen aan den strijd kunnen deelnemen steeds moet er naar worden gestreefd om de mitrailleurs, welke ten be hoeve van de eerste linie niet meer noodig zijn, bij de reserve te doen terugkeeren er moet dan bijzonder op worden gelet dat zij niet aan de reserve ontglippen, waar toe scherp omschreven gevechtsopdracten noodig zijn, b v. „zoodra het vuur wordt verhinderd door de voor zijnde troepen, weder in reserve terug naarOok kan het aanbeveling verdienen om de mitrailleurs van de reserve in te zetten en de reeds ingezette mitrailleurs in reserve te nemen. Moet, om het verlangde resultaat te verkrijgen, de eerste linie met stootkracht worden gesteund, dan wordt deze bij voorkeur flankeerend ingezet, waardoor eveneens een verdichten en vermengen van de vooraan vechtende troepen wordt vermeden, terwijl de indruk op den vijand grooteris. Het is beter de reserve of deelen daarvan in te zetten daar waar de aanval in beweging blijft, succes heeft, dan daar waar deze hokt; verder moet een druppelsgewijze inzet worden vermeden en indien mogelijk een vermenging met de voorste troepen. Het kan in sommige gevallen aanbeveling verdienen dat de bataljonscommandant met de compagniescommandanten van de reserve verschillende mogelijke gevallen bespreekt het blijven evenwel mogelijkheden, het geval kan zich anders voordoen en dus vermindert de bespreking geenszins de eigen verantwoordelijkheid. Zijn de reserve-afdeelingen verbruikt, dan moet de ba taljonscommandant trachten zoo spoedig mogelijk nieuwe te vormen door geleidelijke afdeelingen, welke aan hare 49,124. opdracht hebben voldaan, uit den strijd te wikkelenge lukt het niet eene nieuwe reserve te vormen, dan wordt de regimentscommandant daarmede in kennis gesteld. Een bijzonder gebruik van de reserve doet zich voor wanneer tijdens het gevecht blijkt, dat tot een verandering van de aanvalsrichting (en dus ook van de strooken) moet worden overgegaan. Zulks geschiedt door het inzetten van 27. afdeelingen van de reserve in de als juist erkende rich tingeenmaal in gevecht zijnde troepen kunnen nml. in het algemeen niet van richting veranderen. De eerstont- wikkelde afdeelingen worden geleidelijk verzameld om daarna in de reserve over te gaan. Wordt vervolgd.) 495

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 23