Bijna van even veel belang is een afdeeiing dadelijk beschik baar te stellen om van de groote voordeelen, welke Pr. Keroed biedt, gebruik te kunnen maken. (A.l.mt.) Hoofdtaak wordt voor die afdeeiing het gebruik grooten weg aan den vijand (in het bijzonder aan de vijandelijke artillerie) te ontzeggen. In dit stadium als neventaak C.A.; rekeninghoudende dus met de mogelijkheid dat het le gevechtsechelon van den vijand al over artillerie beschikt. Waar het geheele gevechtsplan in duigen zou vallen door een KfïfJfn'!6", R" vleugel van R-I- 1 deze het zwakke punt blijtt totdat R.l. 3 voor den aanval uit het N. gereed is en met R.l. 1 verband heeft opgenomen, is de 3de afdeeiing (A. II Vd.) dringend noodig om den R. vleugel van R.l. 1 te beveiligen. Eerst wanneer R.l. 3 tot ingrijpen gereed is kan R.l, 1 dien steun ontberen. u De >e aMeeling artillerie (A. I Vd.) kan voor een anuere taak beschikbaar komen, zoodra de Keroed door R.l. 2 is bezet In dezen geest zal het advies van den D.A.C. moeten luiden, ten advies dat afwijkt van het normale omdat hier geen sche ma is gevolgd, maar een gevechtsplan is ontworpen, dat ook aan de artillerie bijzondere eischen stelt. De Divisiecommandant heeft nu maar te zorgen, dat de re gimentscommandanten zijn gevechtsplan volkomen begrijpen. Daarom bij voorkeur de Regimentscommandanten tezamen voor het ontvangen van de opdracht bij den Divisiecommandant. Er mag bij de Regimentscommandanten niet den minsten twijfel bestaan betreffende hetgeen van hen wordt verlangd. De Divisiecommandant heeft dit kort en krachtig tegenover hen tot uitdrukking te brengen. Tegen Commandant R.l. 1. „Zoolang U nog 1 cie. in reserve heeft, is er van teruggaan „geen sprake. Buit de vuurkracht van automatische wapens en „artillerie ten volle uit, teneinde U te kunnen handhaven zoolang „de Pr. Keroed nog niet in onze handen is. »Paar"a bliift de bescherming van uw rechtervleugel hoofdzaak. „A. I. Vd. steunt tot Pr. Keroed is bezet. A. II Vd. beveiligt uw rechtervleugel." „Doorloopend in verbinding blijven met R. I. 2 en mij „Teruggaan alleen op mijn last." Tegen Commandant R. I. 2. „De Pr. Keroed wordt door U bezet en gehouden „Hierop berust mijn aanvalsplan. Het bezetten onmiddellijk aan „mij berichten. A. I. Mt. ontzegt den vijand het gebruik van den „grooten weg. Neventaak C. A." 510 Het is duidelijk, dat bij den opmarsch van R.l. 2 deze afdeeiing artillerie opmarsch dekt wanneer de Pr. Keroed nog niet door Blauw is bezet

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 38