551 7. VRAGEN, GESTELD BIJ HET TOELATINGSEXAMEN HOOGERE KRIJGSSCHOOL 1928 (INTENDANCE STUDIËN). Maleisch. Eerste vraag. (1 uur). Te vertalen in het Maleisch (Latijnsche karakters). Openbare aanbesteding. Op Dinsdag, 5 Juni 1928, des voormiddags 10 uur, zal door den Resident van Pekalongan ten zijnen kantore eene openbare aanbesteding worden gehou den voor de levering van rijst, versch vleesch, gedroogde visch, gezouten eendeneieren en z. g. kleine vivres voor de gevangenen in 's lands gevangenis ter hoofdplaats Pekalongan gedurende het jaar 1928. Raming f 20.000. De aanbestedingsvoorwaarden, ramingen enz. liggen dagelijks van 8-12 uur v.m. Zon- en feestdagen uitgezonderd ter inzage van belanghebbenden ten kantore van den aanbesteder, alwaar verder alle gewenschte inlichtingen zijn te bekomen. De inschrijvingsbiljetten behooren uiterlijk op den dag der aanbesteding om 10 uur voormiddags ten kantore van den aanbesteder te zijn ontvangen. De Resident van Pekalongan. Tweede vraag (1 uur). (zie bijlage) Derde vraag. (1 uur). Te schrijven in Arabische karakters. Pada zaman poerbakala adalah saorang berladang memeliharakan saëkor andjing dan saëkor koetjing. Maka orang itoepon terlaloe kasih dan sajang kepada doea binatang itoe, pada tiap-tiap hari barang apa jang dimakan oleh orang itoe, kalau dikira binatang-binatang jang dipeliharakannja itoe soeka diberikan djoega kapadanja. Oleh karena itoe maka andjing dan koetjing itoe pon gemoek-gemoek badannja. Maka kadoea binatang itoe tahoe djoega akan kabaikan toeannja dan pada tiap-tiap malam andjing itoepon mendjaga roemah toeannja dan melawan, kalau ada orang djahat datang hendak mentjoeri barang kapoenjaan toeannja. Maka apabila waktoe padi hampir dikaoemoer atawa tanaman diladang hampir diambil hasilnja, maka andjing itoepon siang malam mendjaga dikebon atawa di sawah toeannja mendjaga barang sampai tanaman itoe diambil orang lain atawa dibinasahkan oleh binatang peroesak tanaman. Nederlandsch. Een opstel naar keuze uit een der volgende onderwerpen (1 ]/4 uur). 1. Verbetering van de hygiënische toestanden in Nederlandsch-Indië. Taak van den dienst der Volksgezondheid Medewerking gemeentebestu ren Verbetering Inlandsche huizenbouw Malaria- en pestbestrijdingAanleg waterleidingen Rioleeringen Stofvrij maken van wegen Kostelooze ver strekking yan vaccin ter voorkoming van cholera en typhus-epidemieën Controle arbeidsinspectie op woningtoestanden bij ondernemingen Mede werking bevolking zelve.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 79